VIZĪTE LATVIJAS NACIONĀLAJĀ BIBLIOTĒKĀ

23.februārī IESPĒJAMĀS MISIJAS absolventi ciemojās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), kur viņus uzņēma muzejpedagoģe un IESPĒJAMĀS MISIJAS absolvente Laura Pole (IM 7).  

Pieredzes apmaiņas vizītes laikā bija iespēja iepazīt ne tikai LNB brīnišķīgās un plašās telpas ar visām piedāvātajām iespējām, bet arī, un galvenokārt, LNB piedāvātos digitālos risinājumus skolotāja darbam un atbalstam mācību procesā. 

Kādi digitālie resursi ir LNB? 

Ka norādīja satiktās LNB pārstāves, šobrīd LNB mājas lapa https://lnb.lv/ ir pārejas periodā uz jaunu versiju, tādēļ esošā mājas lapā varētu būt nedaudz nepārskatāma, tomēr visi resursi tajā ir pieejami. 

Izvēlnē zem “Pakalpojumi” – “Mācies bibliotēkā” glabājas viss, kas var būt noderīgs mācībām, tajā skaitā Virtakas klases nodarbības, dažādi resursi, ko radījuši LNB muzejpedagogi, piemēram, spēle “Vai grāmatas ir kaitīgas?”, kā arī Bērnu literatūras centra materiāli un citi.  

Tepat pieejamas arī dažādas digitālās kolekcijas, piemēram, Latvijas Kultūras kanons, kartes, Industriālais mantojums, Latvijas Vēsturiskie skaņu ieraksti, Dziesmu svētku krātuve, Zudusī Latvija u.c., kā arī vienotais meklētājs digitālajam saturam www.lndb.lv, kurā pēc atslēgas vāra iespējams atrast visus piemērotos materiālus, kā arī visas digitalizētās grāmatas un periodiku.  

Īpaša uzmanība tika vērsta uz Nacionālo enciklopēdiju, kas ir viens no drošticamākajiem informācijas avotiem, arī ir viens no rūpaliem, par ko rūpējas LNB. Tajā ir atrodams reizumis pārsteidzošs saturs, piemēram, pasaules elektroniskās mūzikas vēsture, raksti par sportu, kas katru dienu tiek papildināti. Tos veido dažādu nozaru speciālisti, tādēļ tos iespējams izmantot dažādos mācību priekšmetos.  

Pandēmijas rezultātā ir tapusi arī virkne attālināto mācību līdzekļu, ko skolēniem iespējams izmantot individuāli, kā arī metodiskie līdzekļi, ko LNB izstrādāja dažādiem mācību priekšmetiem, integrējot resursus, kas ir LNB rīcībā.   

Lai pilnībā iepazītos ar visiem resursiem, kas ir pieejami LNB, ieteicams organizēt atsevišķu lekciju. Jautājumu gadījumā var vērsties arī pie LNB muzejpedagogiem, kuri palīdzēs noorientēties piedāvājuma klāstā un atrast materiālus vai resursus. 

Virtakas klases nodarbības 

Virtakas klase piedāvā izglītojošo programmu, kas papildina LNB pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvijā" skatītās tēmas. 

Te iespējams noorganizēt gan klātienes nodarbības un darbnīcas dažādu vecumu skolēniem, gan izmantot attālināti lietojamos mācību materiālus, tiešsaistes izlaušanās spēles u.c. 

LNB Youtube kanāls 

Kā vērtīgs un daudzveidīgs resurss tika norādīts arī LNB sociālā medija Youtube kanāls https://www.youtube.com/user/LNBlv, kurā atrodami visdažādākie materiāli – semināri, uzvedumi, bērnu literatūras lasījumi, lekcijas, diskusijas, izstāžu apskati un daudz kas cits – viss, kas notiek LNB un ne tikai. 

Ko paņēmām līdzi? 

Vizītes noslēgumā IM kopienas skolotāji, kas bija atnākuši pieredzes apmaiņā, atzina, ka LNB piedāvājums ir pārsteidzošs gan apjoma, gan daudzveidības ziņā, kas liek domāt, ka šī vizīte nevienam no klātesošajiem nebija pēdējā LNB. 

Previous
Previous

MĀCĪBU MATERIĀLI LABSAJŪTAS VEICINĀŠANAI

Next
Next

VIZĪTE DOMDARĪ