Valdis Zuters  Fizikas skolotājs

Valdis Zuters
Fizikas skolotājs

Izglītība: Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē ieguvis fizikas maģistra grādu. Beidzis Siguldas Valsts ģimnāziju.

Pieredze: Interese par fiziku, ķīmiju un matemātiku Valdim bija jau skolas laikā. Viņš ir guvis panākumus dažādās olimpiādēs. Pateicoties savām interesēm un aktivitātēm, Valdis ir prestižu titulu ieguvējs – Mālpils novada piešķirtais tituls Jaunietis, ar kuru novads lepojas, savukārt, mācoties Fizikas un matemātikas fakultātē, iegūts tituls Gada aktīvists 2008 un Gada fizmats 2009.

Skola, kurā strādā: Tukuma Raiņa ģimnāzija

Četrus gadus Valdis ir nostrādājis Latvijas Universitātes Lāzeru centrā par zinātnisko asistentu un lepojas, ka darbs vainagojies ar rezultātu – 2013. gada sākumā Valda zinātnisko rakstu publicēja prestižais žurnāls Physical Review A. 

Valdis prot strādāt arī lauku darbus un labprāt palīdz vecākiem un brālim lauku saimniecībā.

Bez profesionālajām interesēm Valdim ir daudz citu aizraušanos – dziedāšana Fizikas un matemātikas fakultātes jauktajā korī Aura, ģitārspēle, basketbols, nodarbošanās ar „slēpņošanu”. Valdis ir liels dejotājs, ballēs griež valsi līdz rītam.

Iespējamo misiju Valdis redz kā ceļu uz savu plānu realizāciju. Viņš vēlas uzlabot fizikas mācīšanu skolās, ieinteresējot skolēnus Jauno fiziķu skolā, piesaistot mācībspēkus, studentus, Dabaszinātņu un matemātikas centru, Iespējamo misiju un citus interesentus.

Valda pedagoģiskā pieredze nav liela, bet vērā ņemama – darbs Jauno fiziķu skolā un palīdzība skolēniem un studentiem fizikas un matemātikas programmu apgūšanā. Iespējamā misija varētu kļūt par palīgu daudzo ideju realizēšanā un fizikas priekšmeta labākai un interesantākai mācīšanai skolās. Ideju Valdim netrūkst.