MĀCĪBU MATERIĀLI LABSAJŪTAS VEICINĀŠANAI

Sadarbībā ar uzņēmumu “Gravity Team” un labbūtības ekspertiem izstrādājis vairākus izglītojošus mācību materiālus skolēniem par labbūtību. Tematiskajā sērijā “Labbūtība” izstrādāti materiāli par četrām tēmām “Dzīvot veselīgi un baudpilni”, “Apzināta kustība un labsajūta”, “Komunikācija un attiecību veidošana” un “Kā izvirzīt un sasniegt personīgos mērķus?”. Mācību materiālus iespējams iegūt IESPĒJAMĀS MISIJAS skolu programmas “Dzīvei gatavs” platformā www.dziveigatavs.lv.

Visos mācību materiālos ir ietverti stundu plāni, teorētiskais materiāls, kā arī izglītojošs video materiāls un ierosmes praktiskām aktivitātēm, ko skolotāji var izmantot darbā ar skolēniem. Mācību materiālu izstrādē piedalījušies vairāki dažādu jomu eksperti, kuri sniedz praktisku informāciju un padomus labbūtības veicināšanai ikdienā: Ilze Jēče, labsajūtas koučs, ķermeņa terapeite un veselīgas kustības trenere, Aija Libere, uztura speciāliste, kura specializējas metabolajās jeb vielmaiņas saslimšanās un ēšanas uzvedībā un ikdienā sniedz uztura konsultācijas veselības centra “Vivendi” klientiem ar dažādiem ēšanas traucējumiem, kā arī izaugsmes entuziasts, trīs grāmatu autors, "ShowAndTell.lv" video aģentūras radītājs, Ventspils Augstskolas "Start-Up vadītāju" bakalaura programmas mentors Āris Birze un biedrības “Papardes zieds” komanda, kas jau gandrīz 30 gadus visā Latvijā sekmīgi strādā reproduktīvās veselības un tiesību jomā.

Izglītojošā materiāla “Apzināta kustība un labsajūta” ietvaros skolēni var uzzināt, kā trenēt apzinātību, lai katrs spētu izjust savu ķermeni, kā būt vērīgiem pret apkārt notiekošo un spēt pilnvērtīgi nodarboties ar sportiskām aktivitātēm. Lekcijas ietvaros lektore stāsta par cilvēka attiecībām ar savu ķermeni un to, cik grūti to dažreiz ir pieņemt, kā arī sniedz praktiskus padomus, lai savā ikdienā ieviestu vienkāršu un veselīgu kustību. Šī materiāla ietvaros ir sagatavots gan lekcijas video, gan arī kustību uzdevumu video, lai skolēni ne tikai iepazītos un izprastu jēdzienus par apzinātu kustību, diskutētu par attiecību veidošanu ar savu ķermeni, bet arī uzzinātu par vienkāršiem ikdienas izkustēšanās veidiem un izmēģinātu tos praksē.

Mācību materiāls “Komunikācija un attiecību veidošana” ir teorijas apkopojums, un tā ietvaros skolēni tiek iepazīstināti komunikācijas veidiem un piemēriem, kā veidot cieņpilnu komunikāciju, un kam nepieciešams pievērst uzmanību, lai uzlabotu savas komunikācijas prasmes. Tāpat skolēniem ir iespēja uzzināt, kas ir veselīgas attiecības un kas, neveselīgas attiecības jeb “sarkanie karogi”, kam pievērst uzmanību. Mācību stundas noslēgumā skolēniem ir pieejama informācija par to, kur meklēt atbalstu, ja piedzīvotas emocionāli vai fiziski vardarbīgas attiecības.

Savukārt materiāla “Dzīvot veselīgi un baudpilni” ietvaros, skolēni tiek izglītoti par to, kas ir uzturs. Trīs mācību stundu ietvaros iespējams uzzināt, kas ir uzturvielas, vitamīni un citi jēdzieni, kā arī strādājot grupās, skolēni var izveidot uzturvērtīgas ēdienreizes plānu. Skolēni tiek iepazīstināti ar to, kā veidot veselīgus ēšanas paradumus un kāpēc diētas ne vienmēr ir labākais risinājums, kas ir ēšanas traucējumi un kas jādara, lai atpazītu to signālus un novērstu tos. Mācību stundu laikā skolēni tiek aicināti pievērst vairāk uzmanības apzinātas ēšanas paradumu veidošanai, kā arī iegūst papildus informāciju par to, kā izglītot sevi par veselīgu un pilnvērtīgu uzturu.

Visbeidzot mācību materiāla "Kā izvirzīt un sasniegt personīgos mērķus?" ietvaros skolēniem ir iespēja iepazīties ar lektora personīgo pieredzi un stāstu par to, kas ir palīdzējis atrast un noturēt

motivāciju. Balstoties uz piemēriem un gūtajām mācībām savas dzīves laikā, lektors skaidro, kāpēc ir svarīgi izvirzīt mērķus, kas parasti traucē sasniegt mērķus un kā mainīt ikdienas ieradumus, lai nonāktu tuvāk savu mērķu sasniegšanai. Skolēniem ir iespēja arī praktiski strādāt ar saviem individuālajiem mērķiem.

Uzņēmums “Gravity Team” atbalstīja IESPĒJAMO MISIJU izglītojošo mācību materiālu izstrādē, jo uzskata, ka skolās šobrīd iztrūkst informācija par inovatīviem, jauniem un atšķirīgiem virzieniem, ar skatu uz globālām problēmām un risinājumiem. Uzņēmums norāda, ka vēlas sniegt ieguldījumu sabiedrībā gan ziedojot un palīdzot izglītot jauniešus globālās iniciatīvās, piemēram, Zero Waste un Active Rainbow, gan pašiem ar lekcijām palīdzot veidot izglītotāku sabiedrību, lai ilgtermiņā sekmētu ekonomisko izaugsmi un veidotu laimīgāku sabiedrību.

Previous
Previous

Aicinām pieteikties jaunai skolotāju izglītības programmai “Misija: Pirmsskola”

Next
Next

VIZĪTE LATVIJAS NACIONĀLAJĀ BIBLIOTĒKĀ