“IESPĒJAMĀ MISIJA” aicina pašvaldības pieteikties līderības attīstības programmai “3+3+3”

No šodienas, 30. oktobra, nodibinājums "Iespējamā misija" izziņo pieteikšanos līderības attīstības programmai pirmsskolu un skolu vadītājiem “3+3+3”. Novērtējot vadītāju profesionālo veikumu, mērķis ir palīdzēt attīstīt līderības un skolvadības prasmes, lai jauniegūto spētu veiksmīgi ieviest savā skolā vai pirmsskolā.

“Šīs programmas galvenā būtība ir stiprināt organizāciju vadītāju līderības un vadības kompetences, apgūstot un reflektējot par 10 līderības kompetenču tēmām, kuras iekļaus praktiskus instrumentus, procesu apskates un vadītāja kompetenču izvērtējumu. Liels ieguvums, ko novērtē programmas absolventi, ir iespēja iepazīt citu organizāciju pieredzes, programmas laikā ar tām daloties praktiski un ļaujot vadītājiem savā starpā veidot drošu un atklātu sadarbības grupu, kurā var gan iegūt, gan sniegt atbalstu arī pēc programmas absolvēšanas,” norāda Inga Šadurska, “3+3+3” programmas vadītāja.

Programmas unikalitāte ir personalizētā pieeja katram vadītājam, kas vijas cauri visiem trim posmiem. Pirmajā posmā ar kuratora palīdzību tiek pārskatīta un izvērtēta vadītāja pieredze un profesionālais sniegums 7 kompetenču jomās, tāpat arī tiek veikts EI 360° novērtējums. Tas, savukārt, kalpo par pamatu nākamajiem posmiem, izstrādājot personalizētu programmas saturu un atbalstu, lai vadītāji apgūtu un pilnveidotu to, kas patiešām ir vajadzīgs, kļūstot par pārmaiņu vēstnešiem savās skolās.

Līdz šim būtiskākās novitātes skolvadībā pēc programmas absolvēšanas ir bijušas personālvadības, organizācijas vadības un komunikācijas jomā. Datos balstītu darbinieku vajadzību apzināšana, profesionālā snieguma izvērtēšanas sistēma, dažādu atgriezenisko saišu ieviešana, datu lietošana, lai analizētu organizācijas attīstību un efektivitāti, un citi risinājumi ir tikai daži no jauninājumiem, kas veicinājuši skolu un pirmsskolu attīstību.

Pašvaldība dalībai programmā var nominēt vienu līdz diviem vadītājiem līdz šī gada 3. novembrim. Par programmu un pieteikšanās norisi var plašāk iepazīties šeit.

Previous
Previous

RTU, Iespējamā misija un Izglītības un zinātnes ministrija sadarbosies, piesaistot Latvijas skolām vairāk aizrautīgu STEM skolotāju

Next
Next

“Misija: Pirmsskola” pieteikušies jau vairāk nekā 130 interesenti