Rūta Misāne  Bioloģijas, dabaszinību un sociālo zinību skolotāja

Rūta Misāne
Bioloģijas, dabaszinību un sociālo zinību skolotāja

Izglītība: Ieguvusi sociālā darba kvalifikāciju un bakalaura grādu Rīgas Stradiņa Universitātes Rehabilitācijas fakultātē. Rīgas Tehniskās koledžas profesionālajā vidusskolā ieguvusi mēbeļu galdnieka profesiju.

Pieredze: Rūtai ir darba pieredze Latvijas Nedzirdīgo savienībā un Camphill ciematā Rožkalni. Rožkalnos mīt cilvēki ar īpašām vajadzībām, šim darbam Rūta veltījusi savas brīvdienas un brīvlaikus, darot visu, kas kopienā nepieciešams – palīdzot cilvēkiem, tīrot mājas, ravējot dārzu, gatavojot sieru un slaucot govis, neviens darbs viņu nebaida.

Skola, kurā strādā: Lejasciema vidusskola

Rūta darbojusies arī Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībā, prakses ietvaros arī grupu dzīvoklī Šūpoles.

Aizrāvusies ar garo distanču skriešanu, kura pēc Rūtas domām veidojusi arī viņas raksturu. Savulaik nodarbojusies ar ķīniešu cīņas mākslu ušu, taču skriešanā sevi atradusi daudz vairāk. Rūta cer kādreiz noskriet ko garāku par klasisko maratonu, „jo cilvēki skrien arī 100, 200 un vairāk kilometru, bet man vēl sevi līdz tam daudz jāaudzina.”

Rūtas interešu lokā ir arī aktiermāksla, zīmēšana un gleznošana, klavierspēle un dārza darbi.

Par savu vislielāko interesi Rūta dēvē cilvēka izzināšanu – tiekoties ar dažādiem cilvēkiem, lasot un pētot. Uz jautājumu par reliģisko pārliecību Ruta atbild: „Mana reliģiskā pārliecība ir cilvēks. Jo īpaši mani iedvesmo stāsti par cilvēkiem uz savu spēju robežas – dažādās ekspedīcijās kalnos un džungļos, ultramaratonos utt.”

Rūta ir pārliecināta: „Tu vari dot citiem un pasaulei tik, cik pats esi stiprs.” 

Viņa vēlas palīdzēt skolēniem labāk saprast sevi un savas spējas, prast tās paust un pielietot, novērtēt savu personību un arī tās īpatnības.