Nelda Blūma  Vizuālās mākslas skolotāja

Nelda Blūma
Vizuālās mākslas skolotāja

Izglītība

Bakalaura grāds digitālajā fotogrāfijā un video mākslā, iegūts Bedfordšīras Universitātē

Pieredze
Nelda Bedfordšīras universitātē ir ne tikai studējusi, bet arī strādājusi par grafikas tehniķi un palīdzi pasniedzējiem nodarbību vadīšanā, resursu sagādē un telpu iekārtošanā. Tostarp viņa ar saviem darbiem piedalījusies izstādēs un to organizēšanā, kā arī bijusi atbalsts vairākiem māksliniekiem sietspiedes darbos. Vēl Nelda ir strādājusi apkalpojošajā sfērā, kur bijusi komandas vecākā un rūpējusies par jauno darbinieku apmācību un produktīvu attiecību veidošanos gan starp kolēģiem, gan klientiem.

Intereses
Kora dziedāšana, izstāžu un semināru apmeklēšana, pašas radošā darbība

Nelda un Iespējamā misija
“Visiem bērniem un pieaugušajiem, kuriem esmu mācījusi līdz šim, esmu centusies iedot sapratni par radošumu un neatlaidīgu problēmu risinājumu meklēšanu. Šobrīd vēlos to darīt vēl pārliecinošāk, ” par savu lēmumu būt Iespējamās misijas skolotāju vidū stāsta Nelda. Viņai nepietiek ar to, kāda pasniedzēja viņa jau ir. Nelda ir gatava mācīties vēl un ar savu piemēru iedvesmot jauniešus būt uzņēmīgiem un neatlaidīgiem sabiedrības locekļiem.

Nelda vēl spilgti atceras savu skolas laiku jauko bibliotekāri, kas ļāvusi viņai pētīt ilustrētās enciklopēdijas. “Es atceros, kā es pētīju attēlus par cilvēku anatomiju, par to, kā darbojas lietas, par to, kā cilvēki dzīvojuši, attēlus ar dažādu lietu palielinājumiem, un to, kā pieauga mana zinātkāre un kādu prieku radīja sajūta, ka esmu iemācījusies ko jaunu. Līdzīga sajūta mani pārņem vēl tagad, kad es iemācos vai sasniedzu ko jaunu, jo ir jau vēl tik daudz, kas neizmēģināts un nezināms.” Savukārt augstskolā Neldu uz varoņdarbiem mudinājis grafikas pasniedzējs, kurš nav ļāvis iesniegt paviršus darbus ķeksīša pēc, bet aicinājis uz darbu palūkoties svaigām acīm un to bez steigas attīstīt.

Mācīšanās prieku Nelda nodos arī saviem skolēniem, jo viņa tic, ka skolotāja kaislība uz savu priekšmetu jauniešus iedvesmo. Nelda, pati būdama dedzīga sava priekšmeta entuziaste, redz tā pielietojumu arī ārpus klases un skolas sienām. “Prakstiskajos priekšmetos, kā mājturība un vizuālā māksla, iegūtās prasmes nav paredzētas tikai, lai jaunieši spētu zīmēt, adīt vai tamborēt, bet gan iemāca radoši risināt problēmas, kas var rasties ar šiem priekšmetiem nesaistītā veidā.”

Un tā viņa saviem skolēniem un sev pastāvīgi atgādinās: "Radošums, ja to izkopj, palīdz dzīvē jebkurā izvēlētajā disciplīnā sasniegt ko vairāk kā tikai obligāto minimumu."