Mareks Dambītis  Sociālo zinību skolotājs

Mareks Dambītis
Sociālo zinību skolotājs

Skola, kurā strādā
Priekuļu vidusskola


Izglītība
Bakalaurs ekonomikā iegūts Latvijas Universitātē

Pieredze
Mareks vairākus gadus kopā ar domubiedriem plānojis un organizējis basketbola nometnes Valmierā kopā ar amerikāņiem no Oklahomas, kā arī vasaras jauniešu nometnes, kuru mērķis bijis vērst uzmanību uz vērtībām, raksturu un sevis pilveidošanu. Viņš ir strādājis par mantzini piena pārstrādes uzņēmumā, veiksmīgi praktizējies bankā un grāmatvedībā. Mareks ir arī Valmieras Baptistu draudzes muzikālās nozares vadītājs un atbild par draudzes muzikālajiem pasākumiem.

Intereses
Sports, mūzika

Mareks un Iespējama misija
Izglītības nozīmi Mareks apjautis salīdzinoši nesen, pāris gadu atpakaļ. “Redzot draudzē sev apkārt jaunus cilvēkus, sāku saprast, cik katrs ir dažāds savos talantos un arī katram ir milzīgs potenciāls, kuru viņi paši pat nesaskata.” Tā Mareks sapratis, ka izglītība ir joma, kur viņš var palīdzēt citiem ieraudzīt viņu spējas un talantus. “Sapratu, cik ļoti ir nepieciešami cilvēki apkārt, lai izprastu sevi, jo arī man savā laikā bija kāds cilvēks, kurš mani bikstīja, iedrošināja, lika sapņot un arī saprast, ka es varu daudz vairāk, nekā pats par sevi domāju.”
Visvairāk Marekam atmiņā palikusi vidusskolas klases audzinātāja Maija Priedīte, kura devusi brīnumlabus padomus, klasi aizstāvējusi, taču pratusi arī īstajos brīžos nolikt pie vietas. Viņa ar savu piemēru, attieksmi un personību parādījusi, ka skolotājs ir kas vairāk kā tikai vienkāršs skolotāja amata izpildītājs. “Viņa bija ļoti īpašs cilvēks mums visiem, jo varējām aiziet pie viņas un vīra ciemos uz sporta skolotāju kabinetu un papļāpāt, padzert kafiju, apēst viņu saldumus. Viņa vienmēr mūs atbalstīja un bija ar mums kopā!”
Jaunais skolotājs jau šobrīd domā, kā stundas pasniegt interesanti un jēgpilni. “Es gribu būt tāds, kurš rosina skolēnus aizdomāties par lietām, kas notiek viņiem apkārt, par to cik viņi katrs ir svarīgs. Es gribētu palīdzēt izveidot no skolēniem personības - stipras raksturā un ar vērtībām, pie kurām turoties varētu izmainīt sabiedrību un vidi mums apkārt. Noteikti gribu panāk to, lai viņos rastos ticība labajam, jo, daudzi, redzot dzīvi ģimenēs un apkārt esošo, vairs tam netic.” Mareka sapnis ir palīdzēt bērniem, pusaudžiem un jauniešiem noticēt, ka arī viņi ir noderīgi, spēj sasniegt augstus mērķus un paveikt ko sabiedrībai nozīmīgu.
Saviem skolēniem Mareks novēl būt gataviem pārmaiņām gan pašos, gan pasaulē un viņus aicinās atkal un atkal atgriezties un no dažādiem skatpunktiem pārdomāt trīs Martina Lutera Kinga domu graudus.
“Ticēt nozīmē spert pirmo soli pat tad, ja neredzi visas kāpnes.”
“Mūsu dzīve sāk iet uz galu brīdī, kad klusējam par būtisko.”
“Ja nevari palidot, skrien. Ja nevari paskriet, ej. Ja nevari paiet, rāpo, bet lai ko tu darītu, turpini virzīties uz priekšu.””