Jaunumi


SCROLL DOWN

Jaunumi


Rīgas dome piešķir 30 000 eiro Iespējamai misijai

X (5).png

Turpinot nodrošināt izcilu izglītību katram bērnam Latvijā, esam priecīgi paziņot par sadarbību ar Rīgas domi - pirmo pašvaldību, ar kuru slēdzam līgumu jauno pedagogu sagatvošanas izmaksu atbalstam.

RD slēgs līgumu ar Iespējamo misiju par finansējuma piešķiršanu no nākamā gada budžeta, lai segtu daļu no mācību izmaksām 10 Iespējamās misijas jaunajiem pedagogiem, kas jau otro gadu strādā Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs. “Uzskatām, ka IM dara ļoti svarīgu un nepieciešamu darbu,” – uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Sadarbība ar RD ir īpaši nozīmīga, jo galvaspilsētā dzīvo, strādā un mācās teju puse Latvijas iedzīvotāju, un RD pārvaldībā atrodas liela daļa Latvijas skolu. Paldies par atbalstu!

Iespējamā misija saņem Eiropas Pilsoņu balvu

17.septembrī kustības Iespējamā misija komandai svinīgā ceremonijā pasniegta Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļa.

Svinīgo ceremoniju klātienē apmeklēja Eiropas Pilsoņu balvai izvirzījušie Latvijas Eiropas Parlamenta deputāti - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere. IM sveica arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, organizācijas idejas autore un līdzdibinātāja, ilggadējā valdes priekšsēdētāja Ingrīda Blūma, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse, Swedbank pārstāvis Ģirts Bērziņš, bijusī Iespējamās misija direktore Mārīte Seile un citi IM draugi un atbalstītāji.

VIDEO ieraksts no svinīgās ceremonijas.

Kustības Iespējamās misija valdes priekšsēdētāja Edīte Millere: “Iespējamā misija pastāv tieši pateicoties pilsoņu iniciatīvai. Tāpēc šī balva pienākas visai mūsu kopienai - gan dibinātājiem un ziedotājiem, gan darbiniekiem, atbalstītājiem un, protams, visiem dalībniekiem, kas šajos 10 gados uzdrīkstējās pieņemt izaicinājumu un caur programmu doties skolās. Paldies visiem Latvijas bērniem par iedvesmu un enerģiju, lai IM turpinātos. Šī balva mūsu kopienai nāk īpaši nozīmīgā laikā, kad jau 10 gadus veiksmīgi darbojamies, pateicoties privātajam finansējumam un runājam ar valdību, lai IM piešķirtu ikgadēju, patstāvīgu atbalstu no valsts un strādātu pie kopīga mērķa - izcila izglītība katram bērnam. Ar bērnu tās centrā.”

Kustības Iespējamās misija idejas autore, dibinātāja un ilggadēja valdes priekšsēdētāja Ingrīda Blūma: "Mēs ticam, ka katram bērnam ir kāds talants un labai skolai ir jāpalīdz šo talantu ieraudzīt un attīstīt. 10 gadus darbojoties, esam sapratuši, cik daudzšķautņainas var būt izglītības problēmas. Tomēr mūsu mērķi visus šos gadus ir saglabājušies tie paši - izcila izglītība katram bērnam un skolotājs kā šo mērķu atslēga. Mums jādomā un jādara viss iespējamais, lai celtu skolotāja profesijas prestižu."

+Lasīt tālāk

Sandra Kalniete: “1862.gadā “Pēterburgas Avīzēs” Valdemārs uzsvēra, ka latviešiem vajadzīgas trīs lietas: pirmām kārtām skolas, otrām kārtām skolas un trešām kārtām skolas. Un 156 gadus vēlāk tieši šīs pašas trīs lietas ir latviešu panākumu – vai panīkuma – pamatā. Mūsdienu pasaulē konkurētspēja nozīmē zināšanas un izcilību. “Iespējamā misija” ir izcila iniciatīva, kas ceļ skolotāja darba prestižu un paaugstina skolēnu interesi mācīties, palīdz izaugt zinošai, radošai un uzņēmīgai paaudzei, kas spēs padarīt Latviju par globāli konkurētspējīgu valsti. “Iespējamā misija” pēc ziedojumu apsīkuma, kas radies nodokļu politikas izmaņu dēļ, nedrīkst beigties! Tā ir vajadzīga Latvijas nākotnei un valdībai ir jāatrod finanšu risinājums, lai "Iespējamā misija" turpinātu savu darbu."

Krišjānis Kariņš: “Skolotājs ikvienam cilvēkam nereti ir nākamais svarīgākais atbalsts dzīvē pēc ģimenes locekļiem. Cik prasmīgs savā arodā ir skolotājs, tik atsaucīgs zinībām ir bērns vai jaunietis, jo skola ieliek pamatus cilvēkam visai dzīvei. “Iespējamā misija”, iesaistot Latvijas izglītības sistēmā arvien jaunus cilvēkus, ir palīdzējusi celt pedagoga profesijas prestižu un neatlaidīgi akcentējusi izglītības vērtību. Projekts saņem šo nozīmīgo balvu tam sarežģītā laikā, taču esmu pārliecināts, “Iespējamā misija” Latvijā ir jāturpina un ar visu mūsu atbalstu tas būs iespējams. Lai Eiropas Pilsoņu balva motivē turpināt darbu un sasniegt jaunus mērķus stiprinot mūsu bērnos un jauniešos gribu būt neatlaidīgiem un atbildīgiem Latvijas un Eiropas pilsoņiem visas dzīves garumā!”

Artis Pabriks: “Laba izglītība, kas pieejama visplašākajam sabiedrības lokam, ir pamatu pamats demokrātiskas valsts pastāvēšanai, jo, lai cilvēks spētu pieņemt individuālus un pamatotus lēmumus, ir nepieciešamas zināšanas. “Iespējamā misija” skolotāji ne tikai papildina skolēnu zināšanu bagāžu, bet, kas ne mazāk svarīgi, iedvesmo jauniešus būt līderiem, pieņemt patstāvīgus lēmumus, nebaidīties virzīties pa izvēlēto ceļu. Reizēm iedvesmojoša saruna ar cilvēku, kas dzīvē jau kaut ko sasniedzis, var atstāt daudz paliekošāku iespaidu uz jauniešu nākotnes izvēlēm, nekā viena matemātikas vai bioloģijas stunda. Šobrīd projekts sastapies ar finansiālām grūtībām, tāpēc esmu izlēmis to personiski atbalstīt un aicinu to darīt arī citus, lai mūsu bērniem arī turpmāk būtu iedvesmojoši un profesionāli skolotāji!”

Inese Vaidere: “Kustība “Iespējamā misija” pašaizliedzīgi strādājusi pie tā, lai palīdzēt talantīgiem augstskolu absolventiem un profesionāļiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem. Pateicoties “Iespējamās misijas” darbam, izglītības sistēma ir ieguvusi vairāk nekā simts jaunus skolotājus, kas pozitīvi ietekmējuši skolēnus visā Latvijā. Apsveicu “Iespējamo misiju” ar šo augsto apbalvojumu.”

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko Eiropas Parlaments ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Apbalvojums ietver Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu, ko pasniedz laureāta dzimtenē. Visus laureātus no ES valstīm vienkopus š.g. 9. oktobrī sveiks arī īpašā pasākumā Eiropas Parlamentā Briselē.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt nacionālie Eiropas Parlamenta deputāti - katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 (ne vairāk) laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido Eiropas Parlamenta vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja vietnieki un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Paldies par jūsu atbalstu!

IM 9. iesaukuma dalībnieki

IM 9. iesaukuma dalībnieki

Vēlamies teikt lielu paldies par atbalstu, kas ir pausts Iespējamās misijas (IM) darbībai. Kopš pagājušās nedēļas nogales esam saņēmuši gan lielu enerģijas devu no IM domubiedriem, gan finansiālu atbalstu. Maijā IM pieredzēja lielāko privātpersonu ziedošanas aktivitāti savā pastāvēšanas vēsturē. Līdz šim maijā privātpersonas ir noziedojušas EUR 5180. Uzņēmumi ziedojuši EUR 5400. Šie līdzekļi tiks izmantoti jauno dalībnieku uzņemšanai nākamajā gadā.

Paldies visiem esošajiem atbalstītājiem! Esam sazinājušies ar tiem, kas norādījuši epastus. Aicinām atbalstītājus, kas ziedojuši ar bankas pārskatījumu, atsūtīt mums epastu uz info@iespejamamisija.lv, ja atļaujat norādīt savu vārdu atbalstītāju sarakstā un vēlaties arī saņemt IM ziņas epastā.

Iespējamā misija strādā, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību katram bērnam Latvijā nodrošinot nepieciešamās pārmaiņas klasē, skolā un sabiedrībā. Mēs ticam, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir lielisks skolotājs, tāpēc atlasām labākos un motivētākos augstskolu absolventus, un nodrošinām viņiem mācības un atbalstu divus gadus, kuru laikā viņi strādā par skolotājiem Latvijas skolās. Programmas gaitu varat apskatīt šeit: Programmas gaita


Latvijas dizaineri radījuši īpašus kreklu dizainus par izglītību.

Latvijā atpazīstami un atzīti mākslinieki sadarbībā ar Iespējamo misiju radījuši dizainus krekliem ar mērķi aktualizēt kvalitatīvas izglītības nozīmi. Pašlaik ir pieejami dizaineres Aļonas Bauskas, dizaineres Ingūnas Eleres un ilustratora Reiņa Pētersona darbi. Bet turpinājums sekos un radošā procesā top arī Aigara Mamja dizains.

Aļona Bauska

Aļona Bauska

Reinis Pētersons

Reinis Pētersons

Ingūna Elere

Ingūna Elere

Kreklus iespējams iegādāties tiešsaistē: https://inktale.com/iespejamamisija. Katra autora dizains ir radīts caur personīgu stāstu un kā dāvinājums Iespējamai misijai. Pērkot un nēsājot kreklu, arī Tu atbalstīsi Iespējamo misiju un kvalitatīvu izglītību Latvijā! 

„Mēs aicinājām Latvijas spožākos dizainerus veidot savu interpretāciju par izglītības tēmu, lai izveidotu darbus, kas varētu būt gan lieliska dāvana, gan sākums labai sarunai par izglītību,” stāsta Iespējamās misija direktors Kārlis Andersons. "Ar kreklu dizainu palīdzību mēs vēlamies rosināt cilvēkus domāt, kādu vēlamies redzēt izglītību Latvijā. Aicinām atbalstīt Iespējamo misiju, kā to darījuši dizainu autori, kuri ziedoja savu darbu un laiku."

Zīmola QooQoo radītāja Aļona Bauska par savu radīto dizainu stāsta: „Manā dizainā katrs var atrast sev tuvāko – kāds patiesu mirkli nostalģijas par skolas laiku, cits tur saskatīs vieglu ironiju – tas viss ir atļauts. Es skolā satiku daudzus skolotājus, kuri spēja ieinteresēt, iedvesmot un galvenais ļāva attīstīt katram savus talantus. Es domāju, ka skolas galvenais uzdevums ir iedot bērnam visus tos instrumentus, kas viņam palīdz sasniegt savas virsotnes.”

Mākslinieks un ilustrators Reinis Pētersons saka: „Vizuāli un arī vēstījumā gribēju izvairīties no salkanuma, tāpēc rezultāts īpaši varētu uzrunāt tieši skarbuma cienītājus. Šādu kreklu nebūs kauns valkāt ne vienatnē veroties mēnesnīcā, ne satiekot draugus pie sasalušu lapu kaudzes. Saturiski šeit apspēlēts izteiciens, ka atkārtošana esot zināšanu māte. Nav tiesa. Laiks, kad izglītība nozīmēja bezierunu faktu iekalšanu atmiņā, ir pagājis.”

Savukārt, kā norāda dizaina studijas H2E līdzdibinātāja un Latvijas Dizaina balvas rīkotāja Ingūna Elere: „Esmu pārliecināta, ka kritiskā domāšana ir viena no būtiskākajām prasmēm, kas skolēniem jāattīsta mūsdienās. Informācijas pieejamība ir milzīga, tāpēc ir jāprot saprast, vai tas, ko man stāsta, tas, ko es redzu un dzirdu, ir patiesība. Ne mirkli nevar pārstāt domāt!”

 


Sākusies Iespējamās misijas akcija “Iedvesmo mācīties!”.

Iespējamās misijas atbalstītāji un domubiedri arī šogad iesaistās akcijā “Iedvesmo mācīties!”, kas norisināsies visa otrā mācību semestra garumā. Akcijas mērķis ir iedvesmot skolēnus mācīties, izvirzīt un sasniegt augstākus mērķus, ka arī ienest skolā profesionāļu pieredzi un zināšanas. 20. februārī sociālo zinību mācību stundu par viltus ziņām 9. klasei Priekuļu vidusskolā vadīs Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

+ Lasīt tālāk

„Šogad esam mudinājuši domubiedrus uz daudz ciešāku sadarbību ar skolotājiem, kuru klasēs viņi viesojas. Viesi kopā ar programmas skolotāju gatavo mācību stundu, izvirzot stundas mērķi un plānojot galvenās aktivitātes ar skolēniem, lai mācību stunda pēc iespējas atbilstu gan mācību vielai, gan mērķauditorijai. Tādējādi mēs vēlamies mūsu domubiedriem ļaut daudz labāk izprast skolotāja darba ikdienu un novērtēt to, ko skolotājs paveic, pirms dodas pie skolēniem. Apzināmies, ka tas ir izaicinājums mūsu viesiem, tomēr esam priecīgi, ka viņi to uzņemas ar tik augstu atbildības izjūtu,” stāsta IM direktors, Kārlis Andersons.

Izmeklēšanas seriāla CSI cienīgu dabaszinību stundu jau paguvis novadīt LU asoc. prof. Voldemārs Spuņģis, stāstot skolēniem par kukaiņu izmantošanu kriminālistikā un praktiski darbojoties ar kāpuriem, kuri palīdz atklāt leģendā aprakstītu noziegumu un noteikt upura nāves laiku. Pēc skolēnu atsauksmēm var secināt, ka stunda bijusi aizraujoša, viņi īpaši novērtē ne tikai iespēju uzzināt par kukaiņu pētniecību kriminoloģijas kontekstā, bet arī praksē pielietot zināšanas, risinot noziegumu.

„Uzsākot sadarbību, bija nelielas bažas, kā bērni uztvers tēmu, kas patiesībā raisa daudz emociju. Līdz ar to lielākais izaicinājums bija šo stundu izveidot nevis emocionālu, bet racionāli bioloģisku. Dalība akcijā noteikti ir iegumums arī man, esmu iepazinis motivētu un inovatīvu skolotāju un viņas skolēnus, kuri bija ieinteresēti tēmā, kura ir tuva arī man!” stāsta V. Spuņģis.

Šogad uz Iespējamās misijas sadarbības skolām Rīgā, Jelgavā, Siguldā, Tīnūžos, Olainē un citās Latvijas pilsētās dosies tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, IR galvenā redaktore Nellija Ločmele, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, Draugiem Group runas vīrs Jānis Palkavnieks, Delfi galvenais redaktors Ingus Bērziņš, Swedbank, EY, VISMA, un citi savas jomas profesionāļi un veiksmīgākie uzņēmēji.

Akcijas mērķis ir ienest profesionāļu pieredzi skolās, lai radītu skolēniem pēc iespējas pilnīgāku priekšstatu par dažādu jomu un profesiju darba ikdienu un tajās nepieciešamajām zināšanām un prasmēm. Pilnu akcijas stundu sarakstu var apskatīt ŠEIT.

Paralēli akcijai līdz 1. martam turpinās pieteikšanās Iespējamās misijas izglītības programmai, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi jaunie profesionāļi, augstskolu absolventi un pēdējā kursa studenti, kuri vēlas attīstīt savas līderības prasmes un iedvesmot skolēnus mācīties.Iespējamās misijas topošajiem dalībniekiem palīdzēs robots Miks


MEDIJOS

Priekuļu vidusskolā jaunais sociālo zinību skolotājs  Mareks Dambītis  pēc izglītības ir ekonomikas speciālists. Izturējis lielu konkurenci “Iespējamajā misijā”, lai iekļūtu starp jaunajiem skolotājiem. FOTO: Indars Krieviņš

Priekuļu vidusskolā jaunais sociālo zinību skolotājs Mareks Dambītis pēc izglītības ir ekonomikas speciālists. Izturējis lielu konkurenci “Iespējamajā misijā”, lai iekļūtu starp jaunajiem skolotājiem. FOTO: Indars Krieviņš

Misija – skolotājs. Trīs stāsti par kardinālu nākotnes plānu maiņu, lai strādātu skolā

Misija – skolotājs. Trīs stāsti par kardinālu nākotnes plānu maiņu, lai strādātu skolā

Zemessargs, futbolists, reperis – 'Iespējamās misijas' skolotāji vīrieši Latvijas skolās

Zemessargs, futbolists, reperis – 'Iespējamās misijas' skolotāji vīrieši Latvijas skolās

Mūsu absolventes Ingas Šļakotas 10. klases skolēni no Rīgas Juglas vidusskolas kļūst par mentoriem 5. klases skolēniem.

Mūsu absolventes Ingas Šļakotas 10. klases skolēni no Rīgas Juglas vidusskolas kļūst par mentoriem 5. klases skolēniem.

Nils Mosejonoks: "Katrs bērns var!"

Nils Mosejonoks: "Katrs bērns var!"

Madara Grenovska: "Pati dzīve — tā ir nemitīga kustība, pārmaiņas, iespējas, attīstība. Lai turētos uz "dzīves viļņa", ir jākustas, jāpilnveidojas."

Madara Grenovska: "Pati dzīve — tā ir nemitīga kustība, pārmaiņas, iespējas, attīstība. Lai turētos uz "dzīves viļņa", ir jākustas, jāpilnveidojas."


Jaunākie Video