Jānis Kustkēvičs   Vēstures un sociālo zinību skolotājs

Jānis Kustkēvičs

Vēstures un sociālo zinību skolotājs

Skola, kurā strādā
Rīgas 95. vidusskola

Izglītība
Bakalaura grāds politikas zinātnēs un maģistra grāds diplomātijā abi iegūti Latvijas Universitātē

Pieredze
Jānis ir pozitīvs komunikācijā, labprāt ieklausās citos. Viņš uzskata, ka komunikācija ir viens no svarīgākajiem aspektiem ceļā uz panākumiem . Katram ir svarīgi, ka viņa viedoklis ir ņemts vērā - ka skolēnam, tā kolēģim vai partnerim. Jānis ir strādājis projektu vadībā dažādos uzņēmumos. "Uzsākot jaunu darbu vienmēr cenšos izstrādāt detalizētu darbības plānu un noteikt, kuri ir primāri riskantie faktori mērķa sasniegšanai. Uzklausu un konsultējos ar visām iesaistītajām pusēm – ņemot vērā visu viedokļus."

Intereses
Galda spēles, makšķerēšana, pārgājieni un aktīva atpūta pie dabas.

Jānis un Iespējamā misija
Ticība skolēnam un aktīvs darbs ar katru no tiem palīdz stiprināt uzticību, kompetenci nākotnes attīstībai un mudina meklēt arvien jaunus veidus kā pilnveidot sevi arī nākotnē. Ar Iespējamās misijas palīdzību Jānis vēlas parādīt, ka skolēni un jaunieši Latvijas izglītības sistēmā ir kaut kas daudz vairāk kā vidējais vērtējums vai akadēmiskie sasniegumi. "Es nāku uz skolu ar vēlmi mācīt un iedvesmot. Vēlos to nodot arī jauniešiem, kuri nākotnē, aizmirsīs manis mācīto, bet saglabās daļu no entuziasma un vēlmes attīstīties. Es ceru,ka viņi to turpinās pielietot arī tālākajā dzīvē."

Jānis vēlas izmantot laiku skolā, lai ne tikai sniegtu akadēmiskās zināšanas, bet arī veicināt jauniešu izaugsmi un attīstību. "Divu gadu laikā vēlos apgūt dažādas pieejas un praktiskās pedagoģijas prasmes, lai veicinātu jauniešos pārliecību par sevi - viņi var izteikties un viņu viedoklis ir svarīgs.

"Skolotājs, kas kā pieaugušais uzticas jauniešiem, veicina viņu pašpārliecību. Skolotājs, kas kā profesionālis spēj noteikt ne tikai primāros mācību šķēršļus, bet nodrošināt pieeju, lai attīstītu viņu spēcīgās puses, ir viens no vērtīgākajiem izglītības attīstības faktoriem. Skolotājs, kas ar savu kaisli pret priekšmetu, ko tas pasniedz, spēj iedzīvināt ne tikai interesi par zināšanām, bet parādīt, ka ir pozitīvi veidi kā piepildīt savu dzīvi ar sev interesējošām lietām."