Inese Saldābola  Bioloģijas un dabaszinības skolotāja

Inese Saldābola
Bioloģijas un dabaszinības skolotāja

Skola, kurā strādāja: Rīgas Mežciema pamatskola (2008.-2010.)

Iegūtā izglītība: Dabaszinātņu maģistrs bioloģijā, Latvijas Universitāte

Šobrīd: Esmu programmas Iespējamā misija vēstniece. Strādāju programmas komandā un vadu programmas absolventu jeb vēstnieku kustību un jauno dalībnieku atlasi.

Intereses: apģērbu šūšana, aktīvā atpūta un mūzika, kas iedvesmo

Aktuāli: Mana aktualitāte ir Izglītība. Pēc diviem gadiem programmā Iespējamā misija es pieņēmu izaicinājumu strādāt Latvijas Universitātē pie studiju programmas „Skolotājs” izveides un aprobācijas. Šī pieredze man ir devusi iespēju izvērtēt un saprast, kādu darbu es vēlos strādāt, lai dzīvotu saskaņā ar sevi un saviem mērķiem un pārliecību. Viens no maniem vadmotīviem ir sociālā atbildība, dažādos izpratnes veidos.

Strādājot Iespējamās misijas komandā, līdzās ar mērķtiecīgiem cilvēkiem, es katru dienu gūstu apliecinājumu tam, ka esmu īstajā vietā un arī īstajā laikā. Es apzinos, kas ir manas stiprās puses, un arī to, kas ir mani izaicinājumi.

Strādājot skolā un katru dienu ietekmējot ikvienu no saviem skolēniem, es esmu sapratusi cik būtisks un nozīmīgs ir tas, ko skolotājs var paveikt. Jā, mācīt savu priekšmetu, radīt interesi, bet nekad neaizmirst būt iedvesmotājam, padomdevējam un tam, kas veido skolēna personību! Cilvēki ir mūsu tagadne un arī nākotne – mēs esam valsts, kurā dzīvojam. Skolotājam ir milzīgs potenciāls ietekmēt mūsu kopīgo nākotni. Uz jautājumu, kas ir svarīgi izglītībā, mana atbilde ir personības! Lai ikviens skolēns pats justos kā personība un tāds ir būtu sabiedrības acīs – ar savu argumentētu viedokli, redzējumu, ar saviem mērķiem, pārliecību un izpratni par sociālo atbildību.