Edīte Millere  Angļu valodas skolotāja

Edīte Millere
Angļu valodas skolotāja

Skola, kurā strādāja: Ozolnieku vidusskola (2008.-2010.)

Iegūtā izglītība: University of Hull, Lielbritānija. Bakalaura grāds: sociālā antropoloģija ar spāņu valodu

Šobrīd: Strādāju Latvijā kā biznesa attīstības konsultante, paralēli darbojos jauniešu projektos kā trenere. Darbojos arī IM atlases komandā. 

Aktuāli: Šobrīd mēģinu izprasts, kā veiksmīgi Latvijā var apvienot biznesu un izglītību jeb kā privātais sektors var ienākt izglītībā, radot alternatīvu piedāvājumu esošajai izglītības sistēmai. 

Es pieteicos Iespējamai misijai 2008. gadā. Šobrīd pārlasot savu pieteikuma anketu, es secinu, ka lietas, kas notiek ar mani šobrīd ir tieši tās, ko biju domājusi pirms vairāk kā četriem gadiem. Es dzīvoju mazattīstītā valstī, mācos dzīvot pasaulē, kurā visa ir mazāk un vienlaicīgi cilvēki tiecas pēc vairāk un vairāk.

Iespējamā misijā apgūtās prasmes pielietoju katru dienu, it visā meklējot jēgpilnu un mērķtiecīgu darbību. Darbs ar skolēniem ir devis nenovērtējamu pieredzi un šobrīd ļoti palīdz mērķtiecīgi plānot un realizēt komandas attīstību. Sekoju līdzi, lai iemācītās prasmes tiek pielietotas un izkoptas un, protams, to prasu arī no saviem darba devējiem - lai katras mācības, seminārs un jauna pieredze būtu jēgpilna un tiktu ieviesta praksē.

Ceru, ka kādu dienu man izdosies izveidot uzņēmumu, kurā cilvēki ne tikai strādās, bet arī mācoties attīstīsies un sajutīs gandarījumu par padarīto darbu. Manuprāt, ir svarīgi, lai darbinieks katru darba dienu noslēdz ar sajūtu, ka šodien ir uzzinājis un iemācījies kaut ko jaunu. Alvins Tofflers ir teicis: ”21.gadsimta analfabēti būs nevis tie, kas neprot lasīt un rakstīt, bet tie, kuri neprot mācīties, aizmirst un iemācīties no jauna" [The illiterate of the 21st century will not be those who cannot read and write, but those who cannot learn, unlearn, and relearn].