Trīne Samma  Angļu valodas skolotāja

Trīne Samma
Angļu valodas skolotāja

Skola, kur strādās un priekšmeti, ko mācīs

Liepājas 15. vidusskolā angļu valodu.

Izglītība

Bakalaura grāds angļu valodā un literatūrā, iegūts Lietuvas Kristīgā koledžas Starptautiskajā Universtitātē.

Pieredze

Trīnes pirmā pieredze pedagoģijā ir, strādājot par angļu valodas skolotāju Rīgas 1. valodu skolā un Rīgas Valdorfskolā. Trīne bijusi arī Lietuvas Kristīgā koledžas Angļu katedras pasniedzēju asistente, šis darbs viņai palīdzējis izprast universitātes pasniedzēju ikdienu. Studiju trešajā kursā Trīne piedalījusies darba grupā, kas Klaipēdas vidusskolēnu vidū popularizē multikulturālu domāšanu, bet bakalaura darbā pētījusi, kā mainās vai nemainās skolēnu attieksme pret lasīšanu, piedaloties ekstensīvajā lasīšanas programmā.

Intereses

Ekoloģisks dzīvesveids, vides aizsardzība, alternatīvā pedagoģija. 

Trīne un IESPĒJAMĀ MISIJA

“Divi semestri, ko jau esmu nostrādājusi skolā, liek man saprast to, ka skolotāja darbs pavisam noteikti nav viegls, toties tas ir radošs, aizraujošs, pilns pārsteigumu un dod piepildījuma sajūtu, jo tā pamatā darbojas princips - “dot”, nevis “ņemt”.” IESPĒJAMAJĀ MISIJĀ Trīne vēlas likt pamatus tādai savai skolotājas personībai, kas atbalsojas katrā skolēnā. Viņa lūkos atrast savu metodi, savu struktūru un savu stilu skolēnu izglītošanai.

Trīne par lielu vērtību uzskata mīlestību pret savu darbu, ko mācījusies gan no savas sākumskolas audzinātājas, kura bijusi “vecā kaluma skolotāja” ar stingru gara tvērienu un skaidrām vērtībām, gan no jauneklīgās pasniedzējas universitātē, kas vienmēr izstarojusi laipnību un atvērtību. Trīne pieredzes bagāžā paņēmusi labāko no abām un skaidri redz savu virzību skolotājas ampluā: “Es gribētu saviem skolēniem dot iespēju un apziņu, ka katrs ir īpašs un var atrast savu ceļu šajā pasaulē, kā arī gribētu viņiem iemācīt strādāt, jo tieši darbs veido cilvēkus par to, kas viņi ir.”