Īss ieskats Hackaton norisē

29386827_1850028108349206_4079938950871908352_o.jpg

Pasākuma galvenais mērķis bija kādu ideju pārvērst reālā plānā. Hackatons sākās ar iedvesmojošu, humora pilnu, profesionālu uzstāšanos par to, kas mūsu idejas ir, un kas tās nav. Pēc tam tie dalībnieki kas gribēja, izvirzīja savas idejas kopīgajam ideju katlam, un visi pārējie pieteicās. Tur kur vienu ideju gribēja risināt vismaz 3-4 cilvēki, radās darba grupa. Un ballīte sākās! Pārsvarā tas nozīmē: katra darba grupa sēdēja savā klasē un strādāja. Visu dienu, visu vakaru, daudzi arī krietni ilgi naktī, un no rīta mēs turpinājām, līdz pēcpusdienā idejas bija pārvērstas reālākos plānos un tika prezentētas profesionāļu žūrijai.

 

 

Galvenās idejas

Kopā mēs bijām 5 darba grupas, kas radīja piecus plānus:

  1. Noored Kooli  (Igauņu versija Iespējamai misijai) finanšu piesaiste
  2. Sistēma, kas nodrošina skolotāja un vecāku komunikāciju
  3. Palīdzība krievvalodīgajiem bērniem igauņu bērnudārzos iesaistot vecmāmiņas
  4. Skolotāju apmācību programma universitātē
  5. Darbs skolā ar citādu stundu izkārtojumu un skolotāju labo piemēru atbalsta sistēmu valstī.

 

Pasākuma spilgtākie iespaidi

Latvijas komandas sastāvā bija Iespējamās misijas pārāstāves Dace Bērtule, Lauma Priekule un Madara Kosolapova.

Latvijas komandas sastāvā bija Iespējamās misijas pārāstāves Dace Bērtule, Lauma Priekule un Madara Kosolapova.

Liels prieks bija strādāt kopā ar atvērtajiem un atsaucīgajiem igauņiem, kas visu laiku pārslēdzās uz angļu valodu pat savās darba grupās, ja ienāca kāds latvietis. Tādejādi mēs - trīs latvieši visu sapratām :) Brīvā atmosfēra ļāva atslābināties un pilnībā veltīties dotajam uzdevumam. Un darbīgā atmosfēra bija brīnišķīgs veids kā paātrināt ideju nobriešanas procesu. Es biju ļoti pārsteigta par kvalitatīvajiem rezultātiem, kas radīti nepilnu divu dienu laikā.

Kopumā brīnišķīga pieredze! Pats kopienas kopā būšanas process paātrina ideju nobriešanu, jautājumi risinās un jaunas idejas rodās sarunās un kopējā komunikācijā. Grupām, kas veidojas no vienas valsts iedzīvotājiem, ir lielāka iespēja, ka tās turpinās darboties radītā plāna īstenošanā. Tāpēc līdzīgi pasākumi noteikti jāorganizē Latvijā! 

 

Hackatona aprakstu veidoja Iespējamās misijas absolvente Lauma Priekule