Lai iegūtu kāroto darba vietu, ir nepieciešams sagatavoties atlasei, kas sākas jau no CV un motivācijas vēstules nosūtīšanas, un tās turpinājums uzņēmumos atšķiras. Tevi var sagaidīt gan darba intervija, gan kāds radošs uzdevums, varbūt pat vairākas atlases kārtas.

Ik gadu Iespējamā misija (IM) rūpīgā atlases procesā no apmēram 200 kandidātiem atlasa 20 piemērotākos, lai dotu tiem iespēju pilnveidoties augstvērtīgā IM Līderības attīstības programmā un strādāt skolā par priekšmeta skolotājiem.

Piedāvājam 6 ieteikumus, kas palīdzēs sagatavotie ne tikai IM, bet jebkurai atlases procedūrai.

1) Noformulē savu motivāciju.

Piesakoties jaunā darba vietā, noformulē savu motivāciju. Padomā, ko vēlies dot jaunajai darba vietai, kādus mērķus vēlies sasniegt, kā vari palīdzēt uzņēmumam/ organizācijai sasniegt vīziju un misiju. Tikpat svarīgi apzināties, kāpēc darbs būs nozīmīgs Tev, ko vēlies iemācīties un apgūt pats.

2) Analizē savu iepriekšējo pieredzi.

Lai Tavām studijām, darba vai sabiedrisko aktivitāšu pieredzei būtu nozīme, svarīgi saprast, ko no tā visa esi mācījies. Rūpīgi apdomā, kas Tev no iepriekš paveiktā ir un nav izdevies, kādas atziņas, prasmes un pieredzes Tev radušās pēc piedzīvotā. Darba devēji meklē kolēģus, kuri nepārtraukti mācās, analizē to, kas izdodas un kas nē, un domā, ko nākotnē darīt labāk.

3) Iepazīsties ar potenciālo darba vietu.

Pirms piesakies noteikti izmanto visas iespējas potenciālo darba vietu iepazīt labāk. Iepazīsties ar misiju, vīziju, vērtībām, struktūru. Tas viss Tev dos lielāku pārliecību par to, ka esi atbilstošs kandidāts un palīdzēs izvairīties no vilšanās. Ja Tev jautās konkrētas idejas, ko vēlies paveikt jaunajā darba vietā, tad šī izpēte ļaus nevis “taustīties”, bet būt konkrētam.

4) Pārliecinies, ka zini, kādi būs Tavi pienākumi un saistības.

Izmanto atlasi, telefona sarunas un klātienes tikšanās, lai pārliecinātos, vai zini, kādi ir darba nosacījumi: kādi ir Tavi pienākumi, uzdevumi, ko darba devējs no tevis sagaida. Uzdod jautājumus, precizē. Tavi jautājumi apliecinās, ka iedziļinies un nopietni šo iespēju apdomā.

5) Esi punktuāls.

Uz darba interviju vienmēr ierodies laikā. Nav nepieciešams ierasties pārlieku agri, jo tas var radīt neveiklu situāciju, īpaši, ja pirms Tevis notiek saruna ar kādu citu pretendentu. Tāpat arī savu CV, motivāciju un citus nepieciešamos materiālus iesniedz laikā.

6) Esi Tu pats.

Atlases procesā esi tu pats. Elpo mierīgi, tiec galā ar savu satraukumu, lai tas netraucē tev parādīt savas spējas, zināšanas un uzskatus. Nekad nemelo un neizliecies par to, kas neesi, jo tas tāpat būs viegli pamanāms.

IM atlase notiek 4 kārtās, jo rūpīgi meklējam pierādījumus tam, ka kandidāts ir mērķtiecīgs, neatlaidīgs, ar līderības potenciālu un skaidru motivāciju. Atlasi izturējušie dalībnieki 2 gadus strādās skolā par priekšmeta skolotājiem un pilnveidosies augstvērtīgā un intensīvā Līderības attīstības programmā, saņems skolotāja darba algu, stipendiju un individuālu profesionālo atbalstu.

Ja vēlies kļūt par vienu no šīs mērķtiecīgo cilvēku kopienas, tad piesakies līdz 1. martam!