Augstskolas absolvēšana ir viena mērķa sasniegšana, tas ir ļoti labi. Tomēr, pabeidzot augstskolu, iegūsi tādu pašu diplomu kā tavi kursa biedri un studiju programmas absolventi pirms gada, diviem, trīs. Tāpēc ar šo diplomu vien visticamāk nekļūsi par darba devēja pirmo izvēli, tāpēc iesakām jau savlaicīgi domāt, kā palielināt savas izredzes iegūt kāroto darbu.

Izglītības programma Iespējamā misija (IM) ik gadu no vairāk nekā 200 kandidātiem atlasa apmēram 20 cilvēkus, kuri 2 gadus strādā par skolotājiem un mācās augstvērtīgajā IM Līderības attīstības programmā. Mēs pozitīvi novērtējam kandidātus, kuri papildu studijām iesaistījušies sabiedriskajās aktivitātītes. Piedāvājam 3 iemeslus, kāpēc ārpus studiju aktivitātes mums un citiem darba devējiem šķiet nozīmīgas.

  • Pierādījums, ka dari vairāk, nekā no Tevis sagaida. Darba devēji augsti novērtē darbiniekus, kuri izrāda iniciatīvu, redz izaicinājumu darīt vairāk nekā paredz tiešie darba pienākumi un veic nelielu papildu solīti pretī izcilībai. Iesaistīšanās sabiedriskajās aktivitātēs (studentu pašpārvaldē, korporācijā, profesionālajās organizācijās, pašdarbnieku kolektīvos utt.) ir tam labs pierādījums. Tas nozīmē, ka esi savu laiku izmantojis lietderīgi, tev ir līderības potenciāls, plašāks interešu loks un ļoti iespējams arī savā jaunajā amatā būsi gatavs veikt šo “extra mile”, palīdzot attīstīties gan sev, gan uzņēmumam. Ikviens mūsdienīgs darba devējs vēlas savā komandā redzēt šādus cilvēkus.
  • Esi ieguvis pirmo praktisko pieredzi. Ja esi ārpus studijām uzņēmies kāda projekta vadību, plānojis savu un citu laiku, budžetu, ieguvis pirmo pieredzi sadarbībā ar citiem cilvēkiem un varbūt pat tos vadījis, tad tas noteikti tiks pamanīts un novērtēts gan tavā CV, gan darba intervijā. Svarīgi, ka esi ieguvis ne tikai pozitīvu pieredzi, bet arī kļūdījies un no tā mācījies. Darba devējs novērtēs, ka spēj paveikto analizēt un izdarīt secinājumus, tā ir prasme, kura noderēs visas dzīves garumā, lai mācītos darīt jaunus uzdevumus.
  • Esi pilnveidojis savas sociālās prasmes. Ja sabiedrisko aktivitāšu ietvaros esi sadarbojies ar citiem, prezentējis savas idejas, argumentējis viedokli, ieklausījies citos un komunicējis ar dažādiem cilvēkiem, tad tā ir laba priekšrocība, lai kļūtu ne tikai par profesionālu kolēģi, bet arī ar laiku ieņemtu vadošus amatus, kuros darba pienākumi ietver cilvēku vadību.

Mēs Iespējamā misijā meklējam cilvēkus ar līderības potenciālu, lai 2 gadus turpinātu to attīstīt IM Līderības attīstības programmā un Latvijā būtu vairāk mērķtiecīgu, spējīgu cilvēku, kuri prot un grib īstenot pozitīvas pārmaiņa gan izglītībā, gan citās jomās. Ja arī Tu vēlies mūsu kustībai, tad piesakies līdz 1. decembrim: http://www.iespejamamisija.lv/piesakies