Agnese Slišāne, mana Iespējamās misijas skolotāja ekonomikā, mārketingā un komercdarbībā.

Agnese Slišāne ir mana ekonomikas, komercdarbības un mārketinga skolotāja tikai otro gadu, taču gribās teikt JAU otro gadu! Un nē, ne tādēļ, ka ir bijis garlaicīgi, bet tādēļ, ka,  tā vien liekas,  pie skolotājas Agneses nepilnu divu gadu laikā esmu apguvusi daudz vairāk nekā pie dažām skolotājām visas pamtaskolas un vidusskolas laikā kopumā. Turklāt, ne tikai mācību ziņā, bet esmu apguvusi arī dzīvē pielietojamās prasmes, 21.gs. darba tirgū pieprasītakās kompetences un vienkāršas, bet ļoti nepieciešamas lietas ikdienā, kā, piemēram, darbs komandā. Bet par visu pēc kārtas. 

 

Agnese Slišane kopā ar Ogräs 1. vidussskolas komercdarbības klasēm.

Agnese Slišane kopā ar Ogräs 1. vidussskolas komercdarbības klasēm.

Skolotāja Agnese ir komercnovirziena dibinātāja Ogres 1. vidusskolā. Kad bija jāizlemj, kur vēlos mācīties tālāk, izvēlējos skolu ar fizikas novirzienu, taču beigās pavisam nejauši nonācu komercklasē, par ko ne mirkli nenožēloju. Zināju, ka būs jāveido savs SMU (skolēnu mācību uzņēmums) JAL programmas ietvaros, jāmācās mārketinga, komercdarbības pamati, turklāt jāveido biznesa plāns! To gan neuztvēru pārāk nopietni, drīzāk kā parastu mājasdarbu. Taču jau pirmajās mācību stundās pie skolotājas Agneses sapratu, ka komercnovirziens nebūt nebūs tik viegls, kā esmu iedomājusies. Sākumā pret pašu uzņēmējdarbību biju noskaņota visai skeptiski un nekad mūžā nebiju apsvērusi domu kļūt par uzņēmēju. 

Agnese Slišāne kopā ar skolniecēm Alīnu un Zandu prezentē SMU "Rainy Art".

Agnese Slišāne kopā ar skolniecēm Alīnu un Zandu prezentē SMU "Rainy Art".

Taču skolotāja Agnese pilnībā mainīja manas domas. Stundas patiešām ir ļoti interesantas, jo skolotāja vienmēr tās pietuvina reālajai dzīvei, ne vienkārši akadēmiskiem pamatiem, kas jāiekaļ no galvas, kā tas bieži vien notiek citur. Līdz ar to skolotājas Agneses stundas ir vienas no retajām, kurās izpaliek skolēnu iemīļotais un jau par ironisko kļuvušais jautājums: „Kur man tas noderēs dzīvē?” Stundās vienmēr pārrunājam mācību vielu ar piemēriem no dzīves, bieži diskutējam, risinām “study case”, mācāmies caur radošām metodēm, kā arī interesantākais, dodamies uz īstiem uzņēmumiem, diskutējam ar uzņēmējiem un pat iesaistāmies viņu uzņēmumos, palīdzot risināt problēmsituācijas! Caur šīm stundām esam iemācījušies būt forši, domājoši cilvēki, kam ir savs viedoklis. Turklāt skolotāja Agnese vienkārši ir ļoti atvērta un harizmātiska personība, kas māk iedvemot un veicināt sasniegt vairāk kā citi.

 

Agneses skolnieču Alīnas un Zandas mācību uzņēmums, kas ražo lietus mēteļus bērniem "Rainy Art"

Agneses skolnieču Alīnas un Zandas mācību uzņēmums, kas ražo lietus mēteļus bērniem "Rainy Art"

Tā pamazām arvien vairāk tiku ierauta uzņēmējdarbības vidē. No „parasta mājasdarba” man šobrīd ir savs SMU, ko kopā ar manu kolēģi Zandu sapņojam dibināt par īstu uzņēmumu. Esam piedalījušās 2 lielākajos biznesa konkursos vidusskolēniem Latvijā, un abos ieguvušas pirmās vietas, kur skolotāja aktīvi iesaistījās, motivējot darīt! Esam veiksmīgi piedalījušās SMU Eiropas finālā Šveicē, uz kuru devamies kopā ar skolotāju, kas noteikti mums visām trim ir neaizmirstama pieredze.  Kā arī nesen piedalījāmies startup konkursos Igaunijā un Somijā. 

 

Agnese Slišāne kopā ar savām skolniecēm Alīnu un Zandu Šveicē, piedaloties starptautiskajā skolēnu mācību uzņēmumu konkursā.

Agnese Slišāne kopā ar savām skolniecēm Alīnu un Zandu Šveicē, piedaloties starptautiskajā skolēnu mācību uzņēmumu konkursā.

Taču, protams, pats sākums meklējams skolā, turklāt skolotāja Agnese ir bijusi līdzās visās šajās iespējās, atbalstījusi un palīdzējusi, kā arī mācījusi vairāk kā paredz standarts. Apgūtās prasmes noteikti nākotnē noderēs studijās, kā arī īsta uzņēmuma attīstīšanā. Un vienkārši ikdienas dzīvē, piemēram, klausoties ziņas,  lai saprastu, ko vadītājs vēlas pateikt un analizētu informāciju, nevis vienkārši nesaprotamos terminus “laistu gar ausīm, gaidot ko saprotamāku”. Tagad noteikti esmu mainījusies arī kā personība - esmu kļuvusi daudz uzņēmīgāka, atvērtāka, drosmīgāka īstenot savas idejas dzīvē. 


Skolotāja ir iemācījusi ticēt sapņiem, tiekties pēc izcilības un sasniegt vairāk, kā citi. Viņa vēljoprojām ir mūsu balsts visās uzņēmējdarbības aktivitātēs, mentors un cilvēks, kam vienmēr varam lūgt padomu. Un patiesībā, ne tikai par uzņēmējadarbības lietām. Un tieši tas ir pats vērtīgākais. Paldies jums, skolotāj!

 

Alīna Birnika