Pēteris Ozols  Ģeogrāfijas skolotājs

Pēteris Ozols
Ģeogrāfijas skolotājs

Izglītība: ieguvis bakalaura grādu Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātē (LU ĢZZF)

Pieredze: LU ĢZZF Studentu pašpārvaldes vadītājs 

Intereses: aktīvā atpūta – laivu braucieni un pārgājieni, māksla, teātris

Skola, kurā strādāja programmas laikā: Dobeles Valsts ģimnāzija 

Skola, kurā strādā pašlaik: Ventspils Valsts 1. ģimnāzija

Gandrīz divus gadus Pēteris ir vadījis LU ĢZZF Studentu pašpārvaldi. Tas iemācīja strādāt komandā un devis pārliecību par savām spējām: „Pirms tam nevarēju iedomāties, cik daudz var paveikt studenti. Aktīvi komunicēju ar mācībspēkiem un studentiem, mēģinot izzināt viņu viedokli un risinot sasāpējušus jautājumus.” Pēteris pašpārvaldes vadītāja amatā iemācījies, ka problēmas nedrīkst ignorēt, tās ir aktīvi jārisina - jāaizmirst strausa sindroms. Pēteris lepojas ar vairāku veiksmīgu ĢZZF tradicionālo pasākumu – Ģeorallijs - organizēšanu. 

Pēteris jau skolā zināja, ka ģeogrāfija ir viņa īstā nozare, un viņš atzīst, ka studijas Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātē bijušas ļoti vērtīgas. Arī interese par skolotāja darbu nav pēkšņi radusies: „Es jau iepriekš zināju, ka vēlos būt skolotājs. Man pašam ļoti patīk priekšmets, ko esmu apguvis un es vēlos ieinteresēt arī citus šajā jomā”. 

Pēterim jau kopš skolas laikiem ir bijusi liela vēlme kādam kaut ko izstāstīt vai parādīt, viņš nereti palīdzējis skolas biedriem ar mācībām. „Es gribētu bērniem iemācīt pamatlietas, kā viss notiek – ka saule nespīd tāpat vien, bet tai ir sava funkcija!” Pēteris vēlas būt draugs skolēniem, taču arī saglabāt skolēna – skolotāja attiecību distanci. 

Nākotni Pēteris saista ar izglītību – viņš gribētu strādāt skolā ilgāk kā šos divus gadus programmā, un arī pats vēlas turpināt studijas un iegūt maģistra grādu. Pēterim interesē pārgājieni dabā un māksla, it īpaši – grafika, un nereti abus izdodas apvienot – pārgājienos redzētie iespaidi pārtop zīmējumos un – „arī karšu veidošana savā ziņā ir māksla”.