Madara Kosolapova  Mājturības skolotāja


Madara Kosolapova
Mājturības skolotāja

Skola, kurā strādā

Siguldas 1. pamatskola

Izglītība

Profesionālais bakalaura grāds materiālu tehnoloģijā un dizainā ar ievirzi koksnes tehnoloģijā un dizainā, iegūts Rīgas Tehniskajā universitātē

Pieredze

Pirms dalības programmā Iespējamā misija Madara bijusi Eiropas Studentu organizācijas BEST-Riga prezidente. Viņas pienākumos ietilpusi gan komandas veidošana, apmācība un vadība, gan organizācijas reprezentēšana starptautiskā vidē. Madara strādājusi arī par administratori hostelī - tas stiprinājis prasmi saprasties ar dažādu tautību, vecuma un kultūras pārstāvjiem, bet kokapstrādes tehnoloģes profesijā viņa projektējusi uzņēmuma izstrādājumus, veikusi kvalitātes kontroli un produkcijas kataloga izveidi. Studiju laikā viņa rīkojusi arī koka auto darbnīcas un sacensības.

Intereses

Dizains, sevis un citu izaugsme, izglītība

Madara un Iespējama misija

Skolas vide Madarai bijusi tuva jau kopš laikiem, kad vēl pati tajā bijusi skolniece. “Vēl šodien, aizejot uz savu skolu, jūtos tur kā tādās otrajās mājās - visi skolotāji ir mani draugi, visiem sejā ir smaids un atmiņas par labi pavadītiem skolas gadiem,” stāsta Madara un atzīst, ka jūtas saviem lieliskajiem skolotajiem parādā. “Kā vēl labāk dod atpakaļ, ja ne pašai kļūstot par skolotāju?! Iedvesmot bērnus kā reiz iedvesmoja mani, palīdzēt bērniem atrast viņu ceļu dzīvē vai vismaz palīdzēt palūkoties plašāk, parādīt, ka katrs bērns var! Es gribu bērniem pavērt pasauli un parādīt, cik daudz tai ir ko dot. Ka ir forši nevis smagi mācīties, bet izprast to, ko un kāpēc tu mācies un dari, un parādīt, kā tas var dzīvē kādreiz noderēt!” 

Madara zina, ka skolotāja profesijā nepieciešams nemitīgi mācīties pašai, un tādēļ viņa mēdz mesties izaicinājumos, pat nezinot, ko tieši tie nesīs. “Vispārsteidzošākais ir tas, ka pēc katra izaicinājuma atrodas nākamais, kas mani sauc un ko es vēlos pieņemt un atkal mācīties.” Tā Madara nepārtraukti aug kopā ar sevis paveikto.

Kā vienu no iedvesmojošākajām dzīves skolotājām Madara min savu sākumskolas audzinātāju, pie kuras viņa joprojām iet ciemos iedzert tēju, baudīt saldējumu un parunāt par dzīvi. “Apbrīnoju, ka skolotājai vienmēr atrodas, par ko runāt ar mani visos vecumos - kā mazu meitēnu, kā spurainu pusaudzi un nu jau gatavojoties iet skolā kā skolotājai.” Madara atzīst, ka bijušas arī asaras, kad bijis jāpaliek pēc stundām darbus paveikt kārtīgāk, taču arī tas pieder pie izaugsmes. “Viņa atbalstīja kreatīvo domāšanu un jaunas idejas, iedrošināja darīt vairāk - saskatot talantu vai vienkārši interesi par kādu lietu, mēģināja skolēnu ievirzīt uz pareizo pulciņu vai aktivitāti. Viņa iepazīstināja mani ar mākslas pulciņa skolotāju, un nu man ir dizainera diploms.” 

Madara izvelējusies sievietēm neierastu studiju virzienu un nu būs zēnu mājturības skolotāja. “Vēlos parādīt, ka nav nekādas nozīmes – tu esi puisis vai meitene, galvenais, kas ir sirdī un galvā. Ar izdomu, aizrautību un pārliecību par sevi tu vari kļūt, par ko vien vēlies, un būt lielisks savā nozarē.” Lai to panāktu, Madara rūpēsies, lai viņas skolēni ar prieku tiecas pēc sava darba rezultāta, mācās no kļūdām un pastāvīgi uzlabo savu sniegumu. Tam palīdzēs viena gudra lāča (Vinnija Pūka) teiciens: “Tu esi Drosmīgāks, nekā tev liekas, Stiprāks, nekā tev šķiet un Gudrāks, nekā tu domā."