Līga Zaķe  Matemātikas skolotāja

Līga Zaķe
Matemātikas skolotāja

Skola, kur strādās un priekšmeti, ko mācīs

Jelgavas tehnikumā matemātiku.

Izglītība

Profesionālais maģistra grāds klīniskajā optometrijā, iegūts Latvijas Universitātē.

Pieredze

Līga ir bijusi optometriste divos uzņēmumos un īpaši specializējusies kontaktlēcu jomā. Šajā darbā var ne tikai uztrenēt komunikācijas prasmes ar cilvēkiem, bet arī neiztikt bez krievu valodas zināšanām, ko Līga apguvusi pašmācības ceļā. Studiju laikā Latvijas Studentu apvienībā vadījusi Sociālo virzienu un piedalījusies vairāku studiju programmu akreditācijas procesā.

Intereses

Mūzika, skriešana, peldēšana, patīk braukt ar velosipēdu un spēlēt stratēģiskās galda spēles.

Līga un IESPĒJAMĀ MISIJA

Līgu pieteikties IESPĒJAMAJAI MISIJAI iedvesmoja tās dalībnieku stāsti. Viņasprāt, IESPĒJAMĀ MISIJA piedāvā apstākļus, kuros dzīvojot katra minūte kļūst daudz svarīgāka. Līga tic, ka skolā apgūtās metodes un atziņas viņai palīdzēs turpmākajā dzīvē uz katru problēmu raudzīties kā uz atrisināmu izaicinājumu. 

Līga pedagoģiskās dotības sevī atklājusi jau studiju pirmajā kursā, kad sākusi pasniegt privātstundas skolēniem. Darbojoties studējošo pašpārvaldē guvusi sevī pārliecību, ka būt aktīvai ir vērtīgi. Viņa vēlas, lai šo īpašību pārmanto arī viņas skolēni. “Es  vēlos viņiem iemācīt būt drosmīgiem un pašiem pastāvēt par sevi,” tā par saviem plāniem skolā stāsta Līga un ir pārliecināta, ka dzīvē uzvar tie, kas nebaidās, un tie, kuriem piemīt kaut nedaudz pozitīvas nekaunības. “Skola nav tā vieta, kur jāmet pār bortu neveiksminieki. Viņi visi ir pelnījuši  iespēju un vienādas starta pozīcijas, par spīti atšķirīgiem ģimenes ienākumiem”, un tādēļ Līga skolēniem mācīs drosmi meklēt un interesēties par to, kas varētu būt viņu sapņi arī tad, ja tie atrodas ārpus skolēnu pierastās vides.

Līga aicinās skolēnus pašus meklēt kanālus, kur satikt ekspertus savas sapņu profesijas jomā, un ar savu piemēru pierādīs, ka strādāt par skolotāju ir gods.