Līga Andersone  Vēstures skolotāja

Līga Andersone
Vēstures skolotāja

Izglītība: studējusi Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, ieguvusi vēstures bakalaura grādu, pašreiz mācās maģistra programmā

Pieredze: vienu gadu pavadījusi Francijā kā Au Pair auklīte; vērtīgs posms bija darbs par vēstures semināru bibliotēkas bibliotekāri; strādājusi par administratori viesnīcā, kas bijis racionāls lēmums nakts stundu izmantošanai, lai pa dienu tiktu uz bibliotēku

Intereses: lasīt grāmatas līdz četriem rītā, dziedāšana korī Burtnieks

Skola, kurā strādā: Balvu Valsts ģimnāzija

Pēc skolas beigšanas Līgai bijis skaidrs, kas patīk, bet nebija ne jausmas, ko izvēlēties. Kā pēkšņs zibens spēriens bijis klases biedrenes teiktais: „Kas notiks, ja tevi rīt nobrauks mašīna? Kad tu darīsi to, kas tev patīk?” Pēc šiem jautājumiem viss bija skaidrs.

Pēdējos sešus gadus par savām otrajām mājām Līga sauc Vēstures un filozofijas fakultāti. Šeit apmeklētas lekcijas un brīvais laiks pavadīts studentu pašpārvaldē, ar kuru saistās ne tikai izklaides pasākumu rīkošana, bet arī studiju semināru organizēšana. Liels sasniegums bijis noorganizēts izbraukuma seminārs Baltkrievijā. Tas prasījis daudz pūļu, bet rezultāts bijis lielisks. 

Iespējamai misijai Līga piesakās jau otro reizi. Pirmā bija pēc bakalaura studijām, un viņa atzīst: „Tagad lasu, ko sarakstīju pieteikuma anketā un priecājos, ka mani nepaņēma. Pa šiem gadiem ļoti daudz jauna apgūts!” Līga nespēj iedomāties, kā tas būtu, ja vispār nemācītos, tāpēc Iespējamā misija ir divi vienā – pašai mācīties un izzināt skolotājas profesiju.

Līga skolā mācīs vēsturi, bet svarīgāk par pašu priekšmetu ir skolēniem iemācīt, ka nelieli darbi veido vienotu kopumu un mazas idejas nav muļķīgas - vajag tikai tās skaļi pateikt. Pēc laika atskatoties varēs redzēt, ka sīkumiem ir nozīme un paveikts ir ļoti daudz.

Atceroties laiku, kad pati gājusi skolā, Līga ir pārliecināta, ka skolotājs var ļoti daudz ietekmēt. Jaunajai skolotājai, kā viņa pati izsakās, čakras atvērās tikai vidusskolā: „Palīdzēja labi skolotāji, kas mudināja ne tikai kaut ko izdarīt, bet panākt un sasniegt vairāk!”