Lelde Vaivode  Angļu valodas un kulturoloģijas skolotāja

Lelde Vaivode
Angļu valodas un kulturoloģijas skolotāja

Skola, kur strādās un priekšmeti, ko mācīs

Olaines 2. vidusskolā angļu valodu un kulturoloģiju.

Izglītība

Maģistra grāds antropoloģijā programmā “Cilvēks un vide”, iegūts Aberdīnas Universitātē Skotijā. Bakalaura grāds kultūras un sociālajā antropoloģijā, iegūts Latvijas Universitātē.

Pieredze

Lelde strādājusi par tulkotāju Jāņa Rozes apgādā, kur atdzejojusi dzejoļus no angļu, franču un vācu valodām, kā arī veidojusi profesiju aprakstus SIA Projektu un kvalitātes vadība. Rakstītprasmi viņa apguvusi literārajās meistardarbnīcās, piedalījusies Jauno un iesācēju autoru seminārā.

Intereses

Dziedāšana, dzied a capella ansamblī “Sonorus”, literatūra, galda spēles, ēst gatavošana, sociālais taisnīgums.

Lelde un IESPĒJAMĀ MISIJA

Lelde programmā IESPĒJAMAJĀ MISIJA ir gatava sevi izaicināt, uzdodot jautājumu: vai es varu iemācīt citiem, kā kļūt iedvesmotājiem? Viņa programmas divu gadu laikā cer atrast arī domubiedrus, kas palīdz šo skaisto mērķi realizēt. 

Vidusskolā Lelde bijusi pārliecināta, ka studēs bioloģiju. Kādā ģeogrāfijas stundā, kur viņa atkal uzdevusi sev raksturīgos filosofiskos jautājumus, skolotāja saskaitusies un atbildējusi, ka, ja Lelde gribot visu apšaubīt, viņai jāiet studēt antropoloģiju. Pēc tam, kad Lelde bija iepazinusies ar antropoloģiju plašāk un sapratusi, ka tiešām varētu to studēt, viņa atgriezusies pie šī gadījumā un puspajokam nodomājusi, ka notikums ģeogrāfijas stundā bijis zīmīgs. Tas Leldi ir ne tikai aizvedis pie studiju jomas, kas ir viņas sirdslieta, bet arī licis skaidri apzināties: “Es vēlos skolā  bērniem ienest sajūtu, lai viņi nebaidās uzdot neērtos jautājumus un tādējādi iemācās kritiski domāt un diskutēt par skolā, valstī un pasaulē notiekošo.” Līdz ar to Lelde savas vērtību sistēmas augšgalā izvirza iespēju katram cilvēkam izpaust savu potenciālu un viedokli.

Lelde cer, ka iemīlēšanās sajūtai līdzīgais stāvoklis, ko viņa jūt, domājot par darbu skolā, saglabāsies. Jo notikumiem, kas izvēršas ilgtermiņā, pacilātības sajūta ir nepieciešama. Lelde to sniegs arī bērniem.