Lauma Priekule  Bioloģijas un fizikas skolotāja

Lauma Priekule
Bioloģijas un fizikas skolotāja

Skola, kurā strādā
Ādažu vidusskola

Izglītība
Bakalaura grāds fizikā, iegūts Latvijas Universitātē. Studējusi arī ainavu arhitektūru un plānošanu Latvijas Lauksaimniecības universitātē

Pieredze
Lauma guvusi darba pieredzi ASV, kur strādājusi mācību grāmatu biznesā. Pierādot sevi kā labu komunikācijas, prezentēšanas un pārdošanas speciālisti, viņai drīz uzticēti vadītājas pienākumi, kuros ietilpa jauno darbinieku piesaiste, atlase, viņiem piemērotāko pārdošanas stratēģiju atrašana un apmācīšana. Iepriekš Lauma strādājusi arī par pārdevēju-konditori franču maiznīcā, mārketinga kompānijā organizējusi mācības un bijusi viesmīle vairākos restorānos, kas, kā viņa pati atzīst, bijusi lieliska iespēja praktizēt komunikācijas prasmes un stiprināt pašpārliecību.

Intereses
Trenējas parkour. Gleznošana, zīmēšana, meditācija

Lauma un Iespējamā misija
“Doma par izglītību izkristalizējās palēnām,” stāsta Lauma. “Es divus, trīs gadus ceļoju, strādājot dažādās vietās ārzemēs, domājot par to, ko darīt ar savu dzīvi.” Pēc mācību pieredzes Krievijā, Mihaila Ščetiņina skolā, Lauma apjautusi, ka mācīties var arī citādāk – nepiespiesti un ar prieku. Iespējamo misiju viņa redz kā soli tuvāk savam sapnim – pašai būt par skolotāju, kas mācību procesu vada tā, lai tiktu stiprināta bērnu dabiskā tieksme izzināt.

Kā vienu no iedvesmojošākajām skolotājām Lauma min 14 gadīgo Aņu, kas minētajā skolā viņai pasniegusi fiziku. “Paralēli manai apmācībai viņa kārtoja vidusskolas beigšanas eksāmenus un sāka gatavoties augstskolas iestājeksāmeniem. Un, bez visa tā, viņa bija lielisks cilvēks!” Izcilam pedagogam, Laumasprāt, nav jāsaka priekšā pareizās atbildes, bet jāgrib dzirdēt skolēna domas un risinājumus.

Skolā Lauma vēlas saprast, kā uzrunāt bērnu tā, lai viņš sadzirdētu. Un tad - kā iemācīt skolēniem domāt patstāvīgi, risināt problēmas, uzņemties iniciatīvu un atbildību. Viņa ir apņēmusies parādīt, cik dabaszinātnes un fizika ir saistošas un aizraujošas. “Es vēlos bērniem atklāt, ka var mācīties vieglāk un interesantāk, bet skolotājiem - ka var dresēt mazāk un panākt vairāk.”

Lauma tic, ka viņas kā lieliskas skolotājas atslēga ir nemitīgā attīstībā, un tādēļ, dodoties uz skolu, viņa sekos principam “Mans uzdevums ir mācīties no bērniem vismaz tikpat, cik viņi mācās no manis.”