Lāsma Volonte  Angļu valodas skolotāja

Lāsma Volonte
Angļu valodas skolotāja

Izglītība: studējusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē un ieguvusi bakalaura grādu somugru valodās

Pieredze:  klientu apkalpošanas speciāliste, t.i., telefoniski risinājusi somu klientu datortehnikas problēmas somu valodā

Intereses: Ziemeļvalstis, rokdarbi, Lāsma ir studenšu korporācijas Gundega biedre

Skola, kurā strādā: Siguldas pilsētas vidusskola

Pirms pievienošanās Iespējamai misijai Lāsma strādājusi klientu apkalpošanā un konsultējusi somu klientus par problēmām ar datortehniku. Pieteikties Iespējamai misijai viņu motivējusi vēlme darīt kaut ko vērtīgu, lai katra dienu būtu atšķirīga no iepriekšējās, kā arī iespēja mācīties un apgūt ko jaunu. Lāsma teic, ka, strādājot skolā, vēlas likt lietā savu jaunības ideālismu. Viņa uzskata, ka skolotāja darbam var būt ļoti liela ietekme: „Man pašai ir bijuši skolotāji, kas izmainījuši skolēnu dzīvi uz labo pusi, un bijusi arī otrāda pieredze.” 

Lāsma, studējot Humanitāro zinātņu fakultātē, specializējusies somu un igauņu valodā. Somugru valodas viņu jau vidusskolā ieinteresējušas ar savu neierasto un īpatnējo skanējumu. „Pēc būtības es esmu trakais valodnieks,” par sevi joko Lāsma. Valodas studijas dod iespēju ne tikai izprast valodu, bet iepazīt kultūru un cilvēkus, kas nereti maina ierastos stereotipus. Lāsma to pati izbaudījusi, piecus mēnešus Erasmus programmas ietvaros dzīvojot Helsinkos: „Tā bija lieliska pieredze, jo es mācījos pie burvīgiem pasniedzējiem. Es arī iemācījos tik galā ar neierastām situācijām un kultūršoku.”

Lāsma darbā ar skolēniem vēlas akcentēt divas lietas. „Pirmkārt, nemēdz būt tā, ka valodas nepadodas. Es gribētu dot pārliecību, ka cilvēks var iemācīties valodu, jo šī pārliecība ir izšķiroši svarīga, lai kaut kas sāktu notikt. Otrkārt, es gribētu dot prasmi mācīties valodu patīkamā veidā, izmantojot skolēnu intereses. Tu pat nemani, ka izmanto valdu, un pamazām to attīsti!” 

Lāsma sevi sauc par nelabojamu grāmatu tārpu, jo lasa daudz un visās valodās, kuras pārvalda. Otra lielā aizraušanās ir ceļošana, it īpaši uz Ziemeļvalstīm. Vēl Lāsmai patīk pašai izgatavot dažādas lietas, piešķirt novecojušiem vai apnikušiem priekšmetiem jaunu dzīvi.