Krista Zubova  Matemātikas skolotāja

Krista Zubova
Matemātikas skolotāja

Skola, kurā strādā
Tukuma 2. vidusskola

Izglītība
Bakalaura grāds matemātikas statistikā iegūts Latvijas Universitātē

Pieredze
Krista līdz dalībai Iespējamajā misijā jau strādājusi par skolotāju Tukuma 2. vidusskolā, kur palīdzējusi pamatskolēniem izprast matemātikas burvību un nozīmību. Prakses laikā strādājusi arī LU Starpnozaru inovāciju centrā, kur izvērtējusi Latvijas skolu izaugsmes tendencies salīdzinājumā ar valsts vidējiem rādītājiem. Beigusi arī Tukuma Sporta skolu un veikusi brībprātīgo darbu kā sporta tiesnese.

Intereses
Vieglatlētika

Krista un Iespējama misija
Pa īstam Krista sajutusi vēlmi savu dzīvi saistīt ar izglītību brīdī, kad viņai izteikts piedāvājums nākt uz skolu strādāt par matemātikas skolotāju. “Tas man likās kā jauns izaicinājums un iedvesma dot jaunajiem visu, kas viņiem nepieciešams, lai, nostājoties uz savām kājām, viņi to ņemtu vērā un izmantotu.”
Krista, kuri patīk sevi nemitīgi izaicināt un pilnveidot, pamanījusi, ka pati  vislabprātāk mācās nevis mierīgi sēžot pie grāmatām un apgūstot teoriju, bet gan aktīvi un prakstiski darbojoties. Šādi savulaik skolā strādājusi Kristas vidusskolas matemātikas skolotāja Santa Birzniece. “Viņa iesākto nekad neatstāj nepabeigtu, kā arī ir lieliska pieeja pie skolēnu mācīšanas ne tikai stundās, bet arī ārpus tās.” Savukārt neformālās izglītības jomā Kristai īpaši nozīmīgi bijuši vieglatlētikas treneri Edgars Voitkevičs un Aldis Čākurs, no kuriem viņa mācījusies pamatīgas un joprojām dzīvē noderīgas vērtības un prasmes. “piemēram: disciplīnu, neatlaidību, kā arī būt draugiem, kas dod gudrus padomus. Šo visu es vēlētos iemantot no saviem trīs lielaskajiem skolotājiem.”
Dodoties 1. septembrī uz skolu, Krista nevēlas ar joni paveikt ko grandiozu, bet gan mudināt bērnus pievērst uzmanību būtībai un pamanīt mazas nianses, kas nereti ir atslēga, lai nonāktu pie sava sapņa. “Vēlos būt persona, kas būtu atbalsts, grūtos brīžos, jo ikdienā arvien vairāk saskaros ar to, ka jauniešiem nav kam savas bēdas izstāstīt, jo baidās, ka viņus neuzklausīs un kritizēs, bet mans mērķis ir palīdzēt.”
Krista tic – jo vairāk mēs darām, jo vairāk var paveikt un saviem skolēniem novēl: nekad nebaidies pateikt to, ko jūti un vēlies, vienkārši dari!