Jumis Ločmelis  Angļu valodas un biznesa angļu valodas skolotājs

Jumis Ločmelis
Angļu valodas un biznesa angļu valodas skolotājs

Skola, kurā strādāja: Rīgas Pārdaugavas Profesionālā vidusskola, galdniecības nodaļa (2009. – 2011.)

Iegūtā izglītība: Berea koledža, (Kentuki štats, ASV): Psiholoģija, bakalaurs (2007); Biznesa vadība ar specializāciju finansēs, bakalaurs (2007)

Šobrīd: Mācību menedžeris, Swedbank

Intereses: Mūzika, cilvēki, frisbijs.

Aktuāli: Iespējamā misija ļoti uzsver mērķu uzstādīšanu un pieturēšanos pie tiem. Pēc divu gadu treniņa to darīt ikdienā domāju, ka gan par profesionālām, gan personīgām lietām domāju skaidrāk, nekā pirms iestāšanās programmā. Protams, arī saturiski pedagoģiskās iemaņas palīdz tiešo darba pienākumu veikšanā.

Manā ģimenē izglītība ir viena no vērtībām, tāpēc vēlme mācīties kādreiz šķita kā pašsaprotama. Esmu sapratis, ka cilvēki mācās tikai tad, ja redz tajā jēgu. Klasiskais ‘’jo es tā teicu’’ rada pretestību un ilgtermiņā nestrādā. Mums ir nepieciešams saprast, kāpēc darām to, ko darām, citādi ātri zaudējam motivāciju turpināt. Cilvēki būs motivēti mācīties, ja redzēs, ka tas uzlabos viņu dzīves kvalitāti.

Uzskatu, ja skolotājs, vadītājs, deputāts vai jebkurš no mums vēlas būt spēcīgs savā jomā, mums ir proaktīvi jāmeklē godīga atgriezeniskā saite un jāizmanto tā kā attīstības virzītājs. Tas jādara pēc būtības, nevis balstoties uz neinformētu populāro viedokli vai procesa dalībnieku atrunām. Izglītības sistēmu Latvijā ir iespējams sakārtot un tāpēc ir jāmotivē pedagogus un administratorus to darīt kvalitatīvi un jēgpilni.