Jaunumi


SCROLL DOWN

Jaunumi


Paldies par jūsu atbalstu!

 IM 9. iesaukuma dalībnieki

IM 9. iesaukuma dalībnieki

Vēlamies teikt lielu paldies par atbalstu, kas ir pausts Iespējamās misijas (IM) darbībai. Kopš pagājušās nedēļas nogales esam saņēmuši gan lielu enerģijas devu no IM domubiedriem, gan finansiālu atbalstu. Maijā IM pieredzēja lielāko privātpersonu ziedošanas aktivitāti savā pastāvēšanas vēsturē. Līdz šim maijā privātpersonas ir noziedojušas EUR 5180. Uzņēmumi ziedojuši EUR 5400. Šie līdzekļi tiks izmantoti jauno dalībnieku uzņemšanai nākamajā gadā.

Paldies visiem esošajiem atbalstītājiem! Esam sazinājušies ar tiem, kas norādījuši epastus. Aicinām atbalstītājus, kas ziedojuši ar bankas pārskatījumu, atsūtīt mums epastu uz info@iespejamamisija.lv, ja atļaujat norādīt savu vārdu atbalstītāju sarakstā un vēlaties arī saņemt IM ziņas epastā.

Iespējamā misija strādā, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītību katram bērnam Latvijā nodrošinot nepieciešamās pārmaiņas klasē, skolā un sabiedrībā. Mēs ticam, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir lielisks skolotājs, tāpēc atlasām labākos un motivētākos augstskolu absolventus, un nodrošinām viņiem mācības un atbalstu divus gadus, kuru laikā viņi strādā par skolotājiem Latvijas skolās. Programmas gaitu varat apskatīt šeit: Programmas gaita


Latvijas dizaineri radījuši īpašus kreklu dizainus par izglītību.

Latvijā atpazīstami un atzīti mākslinieki sadarbībā ar Iespējamo misiju radījuši dizainus krekliem ar mērķi aktualizēt kvalitatīvas izglītības nozīmi. Pašlaik ir pieejami dizaineres Aļonas Bauskas, dizaineres Ingūnas Eleres un ilustratora Reiņa Pētersona darbi. Bet turpinājums sekos un radošā procesā top arī Aigara Mamja dizains.

 Aļona Bauska

Aļona Bauska

 Reinis Pētersons

Reinis Pētersons

 Ingūna Elere

Ingūna Elere

Kreklus iespējams iegādāties tiešsaistē: https://inktale.com/iespejamamisija. Katra autora dizains ir radīts caur personīgu stāstu un kā dāvinājums Iespējamai misijai. Pērkot un nēsājot kreklu, arī Tu atbalstīsi Iespējamo misiju un kvalitatīvu izglītību Latvijā! 

„Mēs aicinājām Latvijas spožākos dizainerus veidot savu interpretāciju par izglītības tēmu, lai izveidotu darbus, kas varētu būt gan lieliska dāvana, gan sākums labai sarunai par izglītību,” stāsta Iespējamās misija direktors Kārlis Andersons. "Ar kreklu dizainu palīdzību mēs vēlamies rosināt cilvēkus domāt, kādu vēlamies redzēt izglītību Latvijā. Aicinām atbalstīt Iespējamo misiju, kā to darījuši dizainu autori, kuri ziedoja savu darbu un laiku."

Zīmola QooQoo radītāja Aļona Bauska par savu radīto dizainu stāsta: „Manā dizainā katrs var atrast sev tuvāko – kāds patiesu mirkli nostalģijas par skolas laiku, cits tur saskatīs vieglu ironiju – tas viss ir atļauts. Es skolā satiku daudzus skolotājus, kuri spēja ieinteresēt, iedvesmot un galvenais ļāva attīstīt katram savus talantus. Es domāju, ka skolas galvenais uzdevums ir iedot bērnam visus tos instrumentus, kas viņam palīdz sasniegt savas virsotnes.”

Mākslinieks un ilustrators Reinis Pētersons saka: „Vizuāli un arī vēstījumā gribēju izvairīties no salkanuma, tāpēc rezultāts īpaši varētu uzrunāt tieši skarbuma cienītājus. Šādu kreklu nebūs kauns valkāt ne vienatnē veroties mēnesnīcā, ne satiekot draugus pie sasalušu lapu kaudzes. Saturiski šeit apspēlēts izteiciens, ka atkārtošana esot zināšanu māte. Nav tiesa. Laiks, kad izglītība nozīmēja bezierunu faktu iekalšanu atmiņā, ir pagājis.”

Savukārt, kā norāda dizaina studijas H2E līdzdibinātāja un Latvijas Dizaina balvas rīkotāja Ingūna Elere: „Esmu pārliecināta, ka kritiskā domāšana ir viena no būtiskākajām prasmēm, kas skolēniem jāattīsta mūsdienās. Informācijas pieejamība ir milzīga, tāpēc ir jāprot saprast, vai tas, ko man stāsta, tas, ko es redzu un dzirdu, ir patiesība. Ne mirkli nevar pārstāt domāt!”

 


Sākusies Iespējamās misijas akcija “Iedvesmo mācīties!”.

Iespējamās misijas atbalstītāji un domubiedri arī šogad iesaistās akcijā “Iedvesmo mācīties!”, kas norisināsies visa otrā mācību semestra garumā. Akcijas mērķis ir iedvesmot skolēnus mācīties, izvirzīt un sasniegt augstākus mērķus, ka arī ienest skolā profesionāļu pieredzi un zināšanas. 20. februārī sociālo zinību mācību stundu par viltus ziņām 9. klasei Priekuļu vidusskolā vadīs Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

+ Lasīt tālāk

„Šogad esam mudinājuši domubiedrus uz daudz ciešāku sadarbību ar skolotājiem, kuru klasēs viņi viesojas. Viesi kopā ar programmas skolotāju gatavo mācību stundu, izvirzot stundas mērķi un plānojot galvenās aktivitātes ar skolēniem, lai mācību stunda pēc iespējas atbilstu gan mācību vielai, gan mērķauditorijai. Tādējādi mēs vēlamies mūsu domubiedriem ļaut daudz labāk izprast skolotāja darba ikdienu un novērtēt to, ko skolotājs paveic, pirms dodas pie skolēniem. Apzināmies, ka tas ir izaicinājums mūsu viesiem, tomēr esam priecīgi, ka viņi to uzņemas ar tik augstu atbildības izjūtu,” stāsta IM direktors, Kārlis Andersons.

Izmeklēšanas seriāla CSI cienīgu dabaszinību stundu jau paguvis novadīt LU asoc. prof. Voldemārs Spuņģis, stāstot skolēniem par kukaiņu izmantošanu kriminālistikā un praktiski darbojoties ar kāpuriem, kuri palīdz atklāt leģendā aprakstītu noziegumu un noteikt upura nāves laiku. Pēc skolēnu atsauksmēm var secināt, ka stunda bijusi aizraujoša, viņi īpaši novērtē ne tikai iespēju uzzināt par kukaiņu pētniecību kriminoloģijas kontekstā, bet arī praksē pielietot zināšanas, risinot noziegumu.

„Uzsākot sadarbību, bija nelielas bažas, kā bērni uztvers tēmu, kas patiesībā raisa daudz emociju. Līdz ar to lielākais izaicinājums bija šo stundu izveidot nevis emocionālu, bet racionāli bioloģisku. Dalība akcijā noteikti ir iegumums arī man, esmu iepazinis motivētu un inovatīvu skolotāju un viņas skolēnus, kuri bija ieinteresēti tēmā, kura ir tuva arī man!” stāsta V. Spuņģis.

Šogad uz Iespējamās misijas sadarbības skolām Rīgā, Jelgavā, Siguldā, Tīnūžos, Olainē un citās Latvijas pilsētās dosies tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, IR galvenā redaktore Nellija Ločmele, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, Draugiem Group runas vīrs Jānis Palkavnieks, Delfi galvenais redaktors Ingus Bērziņš, Swedbank, EY, VISMA, un citi savas jomas profesionāļi un veiksmīgākie uzņēmēji.

Akcijas mērķis ir ienest profesionāļu pieredzi skolās, lai radītu skolēniem pēc iespējas pilnīgāku priekšstatu par dažādu jomu un profesiju darba ikdienu un tajās nepieciešamajām zināšanām un prasmēm. Pilnu akcijas stundu sarakstu var apskatīt ŠEIT.

Paralēli akcijai līdz 1. martam turpinās pieteikšanās Iespējamās misijas izglītības programmai, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi jaunie profesionāļi, augstskolu absolventi un pēdējā kursa studenti, kuri vēlas attīstīt savas līderības prasmes un iedvesmot skolēnus mācīties.Iespējamās misijas topošajiem dalībniekiem palīdzēs robots Miks


MEDIJOS

 Priekuļu vidusskolā jaunais sociālo zinību skolotājs  Mareks Dambītis  pēc izglītības ir ekonomikas speciālists. Izturējis lielu konkurenci “Iespējamajā misijā”, lai iekļūtu starp jaunajiem skolotājiem. FOTO: Indars Krieviņš

Priekuļu vidusskolā jaunais sociālo zinību skolotājs Mareks Dambītis pēc izglītības ir ekonomikas speciālists. Izturējis lielu konkurenci “Iespējamajā misijā”, lai iekļūtu starp jaunajiem skolotājiem. FOTO: Indars Krieviņš

 Misija – skolotājs. Trīs stāsti par kardinālu nākotnes plānu maiņu, lai strādātu skolā

Misija – skolotājs. Trīs stāsti par kardinālu nākotnes plānu maiņu, lai strādātu skolā

 Zemessargs, futbolists, reperis – 'Iespējamās misijas' skolotāji vīrieši Latvijas skolās

Zemessargs, futbolists, reperis – 'Iespējamās misijas' skolotāji vīrieši Latvijas skolās

 Mūsu absolventes Ingas Šļakotas 10. klases skolēni no Rīgas Juglas vidusskolas kļūst par mentoriem 5. klases skolēniem.

Mūsu absolventes Ingas Šļakotas 10. klases skolēni no Rīgas Juglas vidusskolas kļūst par mentoriem 5. klases skolēniem.

 Nils Mosejonoks: "Katrs bērns var!"

Nils Mosejonoks: "Katrs bērns var!"

 Madara Grenovska: "P ati dzīve — tā ir nemitīga kustība, pārmaiņas, iespējas, attīstība. Lai turētos uz "dzīves viļņa", ir jākustas, jāpilnveidojas."

Madara Grenovska: "Pati dzīve — tā ir nemitīga kustība, pārmaiņas, iespējas, attīstība. Lai turētos uz "dzīves viļņa", ir jākustas, jāpilnveidojas."


Jaunākie Video