Jānis Šķesteris  Sociālo zinību un jaunsardzes skolotājs

Jānis Šķesteris
Sociālo zinību un jaunsardzes skolotājs

Izglītība: Latvijas Universitātē Jānis ieguvis maģistra grādu filozofijā. Viņš turpina strādāt pie sava promocijas darba doktora grāda iegūšanai.  

2012. gada rudens semestrī apmaiņas studiju programmas ietvaros Jānis studējis Novgorodas Universitātē Krievijā.

Pieredze: Darba pieredzi guvis mācot filozofiju Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolā, ziņu aģentūrā LETA strādājot par ziņu monitoringa speciālistu, kā arī iesaistoties ģimenes uzņēmuma-kafejnīcas Šķesteri darbībā.

Skola, kurā strādā: Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskola

Jānis ir filozofu biedrības Parrhesia biedrs un aktīvi līdzdarbojies biedrības darbā. Doktorantūras studiju laikā piedalījies dažādās starptautiskās konferencēs un semināros (Roma, Vīne, Pēterburga, Atēnas, Rīga u.c.), kur prezentējis savu pētījumu.

Cēsu instruktoru skolā, izejot studentu apmācības kursu, Jānis ir ieguvis rezerves kaprāļa pakāpi un joprojām ir Zemessargs 17. kājnieku bataljonā.

Aizraušanās loks ir plašs – motobraukšana, retro motociklu restaurācija, foto un video uzņemšana, braukšana ar sniega dēli, mūzika. Jānis ir izveidojis savu mūzikas ieraksta studiju MM, tajā tapušie mūzikas ieraksti pat nominēti mūzikas ierakstu gada balvai labākā hip-hop albuma kategorijā.

Jānis saka, ka nelielajā pedagoga pieredzē saskāries ar grūtībām, jo nākot no akadēmiskas vides, nebija pietiekamu iemaņu pedagoģijā. 

Viņš izvēlējies iesaistīties Iespējamajā misijā, jo  pedagoga darbā saskata patiesu piepildījumu, kurš sakņojas pārliecībā, ka tas ir darbs, kas nes augstāku vērtību. Jānis ir apņēmies attīstīt pasniedzēja prasmes un novadīt daudz labu mācību stundu, liekot lietā savu erudīciju, dažādās intereses un pieredzi.