Jana Vasile  Angļu valodas skolotāja

Jana Vasile
Angļu valodas skolotāja

Izglītība: Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē ieguvusi bakalaura grādu Angļu filoloģijā

Pieredze: bakalaura darba ietvaros izstrādājusi klasiskās dejas terminu skaidrojošo vārdnīcu - rokasgrāmatu elektroniskā versijā; organizācijas United World Colleages valdes locekle

Intereses: klasiskā džeza deja

Skola, kurā strādā: Rīgas 22. vidusskola 

Janas interese par pedagoģiju sākusies jau skolā: „Es esmu visu laiku vērtējusi skolotāja darbu.” Vidusskolā Jana uzrakstījusi zinātniski pētniecisko darbu par domāšanas attīstības iespējām skolā, kura ietvaros meklējusi atbildes uz jautājumu: kāpēc skolā, kas ir bez maksas, ne vienmēr var saņemt maksimāli labāko izglītību? Ar laiku Jana sapratusi, ka problēma ir jārisina, pašai strādājot izglītībā.

Iespējamā misijā piesaistījis tas, ka programma dod augsta līmeņa izglītību, iespēju izmantot zināšanas uzreiz praksē un atbalstu, kas ir piemērots aktualitātēm skolā. Jana jau zināmā mērā izmēģinājusi skolotājas darbu, strādājot par angļu valodas privātskolotāju. Lielu gandarījumu sagādājuši skolnieka panākumi un interese par angļu valodu.

Jana vēlas ieinteresēt skolēnus par svešvalodu un parādīt, ka valoda atver jaunas iespējas iepazīt citas kultūras un iegūt zināšanas: „Informācijas apjoms, ko var iegūt latviski, ir tikai maza daļa no informācijas, kas ir pieejama angliski.” Jana apguvusi franču valodu, piecus mēnešu Erasmus studentu apmaiņas programmas ietvaros studējot Rietumu Katoļu universitātē Anžē, Francijā. 

Jana kā brīvprātīgā aktīvi iesaistījusies organizācijā United World Colleages, kuras mērķis ir veidot izglītību kā spēcīgu pamatu cilvēku un nāciju vienotībai. Viņa organizācijā ir valdes locekle un ikgadējās stipendiātu atlases žūrijas biedre. Janas brīvā laika aizraušanās ir laikmetīgā džeza deja. „Prieku par dzīvi vislabāk spēju izpaust dejojot,” viņa saka.  

Jana uzskata, ka ambīcijas, mērķtiecība un centība ir palīdzējusi gūt panākumus un maziem solīšiem virzīties uz priekšu, sasniedzot mērķi. Angļu filologos Jana bijusi viena no labākajām studentēm budžeta grupā un visus studiju gadus ieguvusi LU Fonda stipendiju. „Es savu dzīvi nevaru iedomāties bez izaicinājumiem, un Iespējamā misija ir nākamais nozīmīgais pakāpiens”.