Irīna Matvejeva  Angļu valodas skolotāja

Irīna Matvejeva
Angļu valodas skolotāja

Skola, kurā strādā
Rīgas 92. vidusskola

Izglītība
Bakalaura grāds tulkošanā iegūts Ventspils Augstskolā

Pieredze
Irīna bijusi projektu vadītāja tulkošanas uzņēmumā, kur slīpējusi prasmes darbā ar klientiem, un iemācījusies rīkoties nestandarta situācijās, meklējot radošus risinājumus, ātri pieņemt nozīmīgus lēmumus un arī pārvaldīt kolēģu darbu. Tulkojusi arī seriālu scenārijus no angļu krievu valodā, pasniegusi privātstundas angļu valodā un kā brīvprātīgā strādājusi džeza festivālā Bulgārijā.

Intereses
Ēst gatavošana, galda spēles, ceļošana, svešvalodas, literatūra.

 

Irīna un Iespējama misija
Irīna līdz lēmumam doties uz skolu, lai kļūtu par skolotāju, strādājusi vairākās nozarēs, taču prātā ik pa laikam pavīdējusi doma, ka jādara kaut kas cits. “Jau ilgu laiku jutos, ka neesmu savā vietā un negūstu gandarījumu no paveiktā darba, tagad beidzot jūtu, ka mans dzīves ceļš ir mani novedis īstajā vietā, un skolotāja darbs ir tas, kas mani iedvesmo un rada vēlmi pašai apgūt jaunas lietas un izdomāt interesantus veidus, kā nodot savas zināšanas citiem.” Nākot no daudzbērnu ģimenes, Irīna labi pazīst gandarījumu, kas rodas, mazajiem brāļiem iemācot ko jaunu. “Vienmēr esmu apbrīnojusi bērnu tieksmi pēc jaunām zināšanām un spēju ātri apgūt jaunas lietas.” 
Viena no jaunās skolotājas vērtībām ir nepārstāt mācīties arī pašai un izprast, kāpēc vispār ir vērts apgūt ko jaunu un kur tas īsti ved. “Kad saprotu, kā apgūtās lietas man var noderēt turpmākajā dzīvē - vai tās būtu ieguldījums sevis attīstībā, vai tās man palīdzēs iegūt vēlamo darbu, vai noderēs ikdienas dzīves jautājumos -, tad arī mācību process notiek visveiksmīgāk.”
Irīna uzskata, ka skolotāja profesija ir viena no svarīgākajām sabiedrībā – skolotājs ietekmē ne tikai skolēnu zināšanas, bet arī raksturu. “Galvenais, ko vēlos panākt ir - rast bērnos interesi mācīties, gribas lai bērni nāktu uz skolu ar prieku un tiektos pēc jaunām zināšanām. Vēlos, lai mani skolēni ne tikai iekaļ gramatikas normas, bet arī iemīlas angļu valodā, jūtas brīvi, nebaidoties pieļaut kļūdas, un iekļauj to savā ikdienas dzīvē, caur grāmatām, televīziju, dažādām spēlēm un saprot, kādas iespējas viņiem var pavērt svešvalodu zināšanas.”
Saviem skolēniem Irīna novēl būt atvērtiem jaunām zināšanām, nebaidīties kļūdīties un uzdot jautājumus. Jo tikai tā var mācīties.