Inguss Blaudums  Fizikas skolotājs

Inguss Blaudums
Fizikas skolotājs

Skola, kurā strādās un priekšmeti, ko mācīs

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā fiziku.

Izglītība

Bakalaurs materiālzinātnē, kas iegūts Rīgas Tehniskajā universitātē Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē.

Pieredze

Ingusam iespēja aizraut un iedvesmot skolēnus bijusi arī pirms dalības IESPĒJAMĀ MISIJĀ. Darbojoties Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fondā, viņš organizējis nodarbību ciklu pamatskolēniem “Tehniskā jaunrade skolās”, Studentu parlamentā vadījis tehniskās jaunrades lietas, organizējot darbnīcas bērniem skolās un pašvaldībās. 

Intereses

Patīk lodēt dažādas shēmas un ierīces, virpot un veidot izstrādājumus no koka, spēlēt galda spēles un ceļot.

Inguss un IESPĒJAMĀ MISIJA

“Patiesībā par skolotāja profesiju esmu domājis jau kopš bērnības, jo mana mamma ir strādājusi par ķīmijas skolotāju, un tas man likās ļoti interesanti,” par savu izvēli doties skolā stāsta Inguss. Skolotāji, kas savulaik Ingusu iedvesmojuši, ir spējuši klasē radīt draudzīgu un atraisītu atmosfēru. Tā visu bijis vieglāk uztvert, un “briesmīgie” darbi vairs nav šķituši nepaveicami. 

Inguss pats kā skolotājs centīsies iedvesmot skolēnus līdzīgi kā savulaik iedvesmots viņš pats. Organizējot tehniskās jaunrades nodarbības, viņš jau ir redzējis skolēnu acīs intereses uguntiņu, “piemēram, kad bērns vaicā, kā var padarīt savu peļu slazda automobili vēl ātrāku un skaļruni vēl skaļāku, kur var iegādāties komponentes vēl kāda robota radīšanai.”  Arī šī uguntiņa ir liels pamudinājums pieņemt izaicinājumu un iesaistīties IESPĒJAMĀ MISIJĀ. 

Viņš atzīst, ka darbojoties ar tehnisko jaunradi, bērni iemācās rūpību un precizitāti, tāpat arī analizēt savas kļūdas, jo ne vienmēr viss izdodas ar pirmo reizi. Skolēni procesā papildina savas angļu valodas zināšanas, jo internetā atrodamie apraksti un pamācības pārsvarā ir angliski. Visbeidzot Inguss skolēnus mudinās nebaidīties riskēt un izmēģināt, “jo viss, kas mūsdienās ir radīts, ir tapis uzdrīkstoties.” Inguss izmantos tehniskās jaunrades trikus un numurus, lai klasē ienestu dzīvību un vēstītu: tehniski jaunieši – spējīgi jaunieši!