Inga Rokpelne  Vēstures, angļu valodas un sociālo zinību skolotāja

Inga Rokpelne
Vēstures, angļu valodas un sociālo zinību skolotāja

Izglītība: Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē ieguvusi bakalaura (2008.gadā) un maģistra grādu (2010. gadā) vēsturē.
Pieredze: Pēc studijām maģistrantūrā Inga iesaistījās Eiropas Brīvprātīgā darba programmā un pašlaik strādā Beļģijas Sarkanā Krusta organizācijā. Līdztekus studijām vienu gadu Inga strādāja par angļu valodas skolotāju Rīgas sākumskolā Papatya, divus gadus - par auklīti dāņu ģimenē Latvijā. Vienu gadu pavadīja Au Pair programmā ASV - auklēja trīs puikas. No 2005. gada Inga ir studenšu korporācijas Dzintra locekle.
Intereses: Ingai patīk fotografēt, šūt, braukt ar velosipēdu.

Skola, kurā strādā: Mazsalacas vidusskola

„Es mīlu vēsturi, mācīšanu, mācīšanos un bērnus. Vēlos piedalīties Iespējamā misijā, jo tā ir mana iespēja efektīvi ietekmēt mūsu - Latvijas un latviešu – nākotni,” Inga rakstīja savā pieteikumā.

Inga ir studējusi vēsturi – ieguvusi gan bakalaura, gan maģistra grādu. Līdztekus studijām kopš 21 gada vecuma viņa strādā ar bērniem – gadu piedalījās Au Pair programmā un Savienotajās Valstīs kādā ģimenē auklēja trīs pirmsskolas vecuma puikas. Latvijā, paralēli studijām Inga divus gadus strādāja par auklīti kādā dāņu ģimenē Rīgā, gadu - par angļu valodas skolotāju pirmsskolas un pirmo klašu skolēniem privātskolā Papatya. Kopumā šī pieredze, gan strādājot par auklīti, gan par skolotāju, Ingai ļāvusi secināt – darbs ar bērniem viņai patīk.

Pērn pēc maģistrantūras pabeigšanas Inga iesaistījās Eiropas Brīvprātīgais darba programmā un pašlaik viņa vēl strādā Beļģijas Sarkanā Krusta organizācijas Luksemburgas provinces komitejā. Pirmos četrus mēnešus Inga galvenokārt asistēja, apmācot vietējos bērnus un jauniešus par pirmo palīdzību u.c. lietām, bet  kopš decembra, kad komitejā tika atvērts centrs patvēruma meklētājiem, Inga sāka strādā ar bēgļu bērniem.

Inga sevi uzskata, par cilvēku, kuram ir paveicies mīlēt to, ko dara, t.i., strādāt ar bērniem, bet viņa vēlas iemācīties to darīt profesionāli un ļoti labi. Darbu skolā Inga saredz arī kā izaicinājumu mācīties pašai. Saviem skolēniem viņa vēlētos parādīt, ka mācīšanās un jo sevišķi vēstures mācīšanās nav garlaicīgu faktu kalšana. „Tā drīzāk ir spēle ar prātu. Datu atlase un kritiskā domāšana. Argumentācijas mākslas attīstīšana un izteiksmes veids. Vēsture, kā jebkura zinātne, skar katru sīkumu tavā ikdienā,” norāda Inga. „Zināšanas ir mūsdienu valūta un tam, kurš prot tās izmantot visefektīvāk, ir vislielākās iespējas iegūt iecerēto - labu darbu, interesantus draugus vai plašāku horizonta līniju.”

Ingas domā turpināt darbu skolā arī pēc diviem gadiem Iespējamā misijā. „Manas nākotnes ambīcijas pašlaik saistās tikai ar skolu,” Inga uzsver.