Ģirts Burmistris  Sociālo zinību un ekonomikas skolotājs

Ģirts Burmistris
Sociālo zinību un ekonomikas skolotājs

Skola, kurā strādā

Ikšķiles vidusskola

Izglītība

Bakalaura grāds vadības zinībās, iegūts Latvijas Universitātē

Pieredze

Ģirts savulaik apguvis komunikācijas prasmes, būdams telemārketinga operators un viesmīlis. Abas profesijas bijušas vērtīgas, iepazīstot cilvēku dabu un attīstot spēju iepazīstināt klientus ar sava uzņēmuma piedāvājumu un abpusēji rast klientu vēlmēm vispiemērotākos risinājumus.Ģirts bijis arī biedrības Latvijas sporta pasākumi valdes loceklis un jaunatnes futbola treneris, kura pienākumos ietilpusi treniņnometņu organizēšana un vadīšana, jauno futbolistu sagatavošana vietēja un starptautiska mēroga sacensībām un futbola kluba kopienas stiprināšana, rīkojot saliedējošus pasākumus.

Intereses

Futbols, ceļošana, galda spēles, kalnu slēpošana.

Ģirts un Iespējama misija

“Esmu Latvijas patriots un vēlos strādāt sabiedrības labā,” atbildot uz jautājumu, kādēļ nolēmis pieteikties programmai Iespējamā misija, atbild Ģirts. Šādi viņš saskata iespēju paveikt vairāk, nekā strādājot valsts iestādē par ierēdni vai privātā uzņēmumā, pelnot naudu citiem. Kļūt par skolotāju Ģirtu pamudinājusi arī iepriekšējā pieredze jauniešu futbola trenera amatā. “Saskaroties ar bērniem ikdienā, sapratu, cik daudz viņi ir spējīgi paveikt. Galvenais ir iedot nedaudz pareizas motivācijas un noticēt viņu spējām, tomēr pats galvenais - ļaut noticēt pašiem sev. Sapratu, ka to, ko daru futbolā, būtu iespējams pārnest arī uz skolu, kur varētu „aizķert”  vēl lielāku daļu bērnu.”

Ģirtu “uz priekšu dzen” vēlme izprast, kā pasaule darbojas. Viņš pamanījis – jo vairāk zina, jo vairāk jautājumu rodas. Par spīti teicienam “Mazāk zināsi, labāk gulēsi” viņš naktis mēdz izmantot savu trakāko ideju tapšanai, bet no rīta ceļas ar jaunu sparu tās īstenot.

Pirmais futbola treneris – šo pedagogu Ģirts atceras ar īpašu pateicību. “Viņa lieliskums izpaudās mīlestībā pret darbu un mums, viņa audzēkņiem. Netipiski futbola trenerim tikai vienu reizi 7 gadu laikā dzirdēju viņu, paceļot balsi. Viņš paklausību un disciplīnu panāca tikai un vienīgi ar milzīgo cieņu, kādu mēs, mazie futbolisti, pret viņu izjutām. Tas, ko es no viņa gribētu paņemt, ir tieši šī spēja panākt abpusēju cieņu.” 

Mācot sociālās zinības un ekonomiku, Ģirts par savu uzdevumu izvirza iepazīstināt skolēnus ar pasauli ārpus skolas sola. “Gribētu panākt to, lai viņi būtu gatavi tam, ka pēc skolas dzīve, iespējams, nebūs tik rožaina, kā sākumā liekas, bet, pat neskatoties uz to, ar pareizu attieksmi un zināšanām dzīvē ir iespējams īstenot vispārdrošākos sapņus.” Tādēļ Ģirts saviem skolēniem, sev un arī visai Latvijas sabiedrībai novēl: “Nebaidieties sapņot un darīt visu iespējamo, lai šos sapņus piepildītu!”