Dace Bērtule  Bioloģijas skolotāja

Dace Bērtule
Bioloģijas skolotāja

 

Skola, kurā strādās un piekšmeti, ko mācīs

Salaspils 1. vidusskolā bioloģiju.

Izglītība

Maģistra un bakalaura grāds bioloģijā, iegūts Latvijas Universitātē Bioloģijas fakultātē.

Pieredze

Studējot bioloģiju, Dace aktīvi darbojusies fakultātes studentu pašpārvaldē un bijusi apmaiņas studentu tutore, palīdzot ārzemju studentiem iejusties Latvijas studiju dzīvē. ERASMUS programmas ietvaros studējusi un ieguvusi pieredzi mikrobioloģijas laboratorijā Jyväskylä, Somijā. Kā arī strādājusi LU Ķīmiskās fizikas institūtā. Līdztekus studijām Daces sirdslieta ir deja. Viņa apguvusi dažādus deju stilus Brodvejas deju centrā Ņujorkā, bijusi deju trenere deju skolā “Kaprīze”  un ir pārstāvējusi Latviju vairākos pasaules čempionātos.

Intereses

Klinšu kāpšana, dejošana, antīku mēbeļu atjaunošana.

Dace un IESPĒJAMĀ MISIJA

“To, ka es gribu strādāt ar cilvēkiem, es sapratu jau sen, bet vispirms es vēlējos izglītoties tajā jomā, kas ir man sirdij tuva, un tā ir bioloģija,” par ceļu līdz Iespējamajai misijai stāsta Dace un piebilst, ka, lai apkārtējie attīstītos, vispirms ir jāattīstās pašai.

Studēt tieši bioloģiju Daci savulaik iedvesmojusi mamma. “Mēs dzīvojām laukos, kur apkārt ir daba, un viņa man iedvesa domāšanas veidu, ka ir jājautā, kas notiek ar sevi un sev apkārt - kāpēc mainās gadalaiki, kāpēc mēs elpojam, kā kāpurs pārveidojas par skaistu tauriņu.”

Taču to, ka Dace pati var dzīvē sasniegt augstus mērķus, viņu skolā iedvesmojis angļu valodas skolotājs - “Viņš vienkārši man noticēja.” Skolotājs katrā bērnā saskatījis kaut ko labu un teicis, ka teikums “Man nav talanta!” ir nepareizs, vienkārši vēl nav atminēta talanta mīkla. Līdzko Dace to sapratusi, viss dzīvē gājis uz augšu. Nu ir pienācis Daces laiks iedvesmot jaunos prātus un sirdis. “Gribu panākt, lai skolēni izzina paši sevi, savas spējas un to pielietojumu, ” ar aizrautību skaidro Dace. “Esmu pamanījusi, ka, ja cilvēkam ir zinātkāre, tad viņš ir tendēts uz attīstību, un tādēļ es gribētu bērniem iedvest zinātkāri un vēlmi uzzināt, kas un kāpēc notiek viņiem apkārt. Vēlos panākt, ka bērni jautā.” 

Zelta stīga, kas devusi spēku mācīties un augt, Dacei ir vecmāmiņas teiktais: “Gribu – varu, spēju – daru!” To viņa radošās, aizraujošās un zinātkāres pilnās stundās nodos arī saviem skolēniem.