Andrejs Gorbunovs  Angļu valodas skolotājs

Andrejs Gorbunovs
Angļu valodas skolotājs

Izglītība: Bakalaura grāds iegūts Ventspils Augstskolas Tulkošanas fakultātē

 

Pieredze: Eiropas Savienības atjaunojamo energoresursu projekta vadītājs, tulkošanas uzņēmuma vadītājs

Intereses: kino, literatūra

Skola, kurā strādā: Kalsnavas pamatskola

Gan Andreja studijas, gan darbs bijis saistīts ar valodu un tulkošanu. Pēc Ventspils Augstskolas Tulkošanas fakultātes absolvēšanas viņš izveidojis savu tulkošanas uzņēmumu, jo sapratis, ka pietiek prasmju un zināšanu, lai augstā kvalitātē darbotos patstāvīgi.

Interese par literatūru un valodu Andrejam radusies jau bērnībā: „Man nereti radās aizdomas par to, vai filmu un multeņu tulkojums ir pareizs. Es daudz lasīju grāmatas, arī angļu un krievu valodā.” Par savas nodarbošanās lielāko plusu Andrejs uzskata iespēju pašam daudz ko jaunu mācīties un uzzināt, jo nācies strādāt ar ļoti dažādiem tekstiem. 

Pieteikties Iespējamai misijai Andrejs nolēmis tāpēc, lai pats iegūtu jaunu pieredzi un piešķirtu lielāku jēgu savam darbam. „Ja es pēc gadiem piecpadsmit sapratīšu, ka kāds mans bijušais skolēns ir labā situācijā tāpēc, ka mana darba rezultātā reiz sapratis, ka angļu valoda ir noderīga, tad es būšu paveicis ko nozīmīgu. Tulkošana vienmēr nodrošinās iztiku, bet, ja izdotos kaut vienam bērnam radīt interesei par angļu valodu, tas būtu daudz nozīmīgāk,” uzskata Andrejs.

Andrejam ir skaidrs priekšstats par to, kādas vērtības viņš vēlētos bērniem nodot: „Es gribētu skolēniem iemācīt to, ka pasaule pagriezīsies pret viņiem tā, kā viņi pret to izturēsies. Vēlos, lai skolēni izturas pret citiem tā, kā grib, kā izturas pret viņiem”. Viņš sevi redz kā skolēnu atbalstu un sabiedroto: „Es gribētu, lai skolēni saprot, ka mēs esam vienā frontes pusē, jo mana kā skolotāja nākotne ir saistīta ar viņu nākotni. Es gribu būt kā labs „līdzeklis”, ar kuru bērni iemācās valodu.”

Brīvajā laikā Andrejam patīk lasīt grāmatas un skatīties kino. „Esmu pieradis, ka par mani runā mans darbs, nevis es pats,” par sevi teic Andrejs. Par viņa darbu un sasniegumiem „runā” jau divas iztulkotas grāmatas.