Aija Tukiša  Angļu valodas un ekonomikas skolotāja

Aija Tukiša
Angļu valodas un ekonomikas skolotāja

Izglītība: studējusi LU Sociālo zinātņu fakultātē, kur ieguvusi bakalaura un maģistra grādu socioloģijā

Pieredze: projektu vadītāja TNS Latvia, ¼ Satori grāmatnīcas vadītāja, Birojnīcas vadītāja 

Intereses: ceļošana

Skola, kurā strādā: Rīgas Juglas vidusskola

Pirms pievienošanās Iespējamai misijai Aija sevi pilnveidojusi, strādājot ar cilvēkiem un attīstot jaunas biznesa idejas. Viņa absolvējusi LU Sociālo zinātņu fakultātes Socioloģijas maģistratūru, un ar to saistīta Aijas pirmā nozīmīgā darba vieta – starptautiskā mārketinga pētījumu aģentūrā TNS Latvia. Aija karjeru sākusi kā telefoncentrāles asistente, bet laika gaitā kļuvusi par projektu vadītāju. 

Nākamais nozīmīgais solis bijis biznesa uzsākšana. Aija kopā ar domubiedriem izveidojusi izdevniecību un grāmatnīcu ¼ Satori, bet vēlāk attīstījusi Latvijā vēl līdz šim neredzētu ideju - viņa izveidojusi un vadījusi Birojnīcu, inovatību telpu, kur var strādāt, mācīties, klausīties lekcijas vai vienkārši iedzert kafiju. „Iespējamā misija man ir jauns pašizaugsmes posms,” saka Aija.

Aija gribētu skolēniem iemācīt veidu, kā darboties ar noteiktām zināšanām, kā pašiem atrast informāciju. Viņas mērķis nākamajiem diviem gadiem ir panākt to, lai bērni paši piedāvā veidus, kā iegūt zināšanas. „Tas ir vērtīgākais, ko man ir snieguši ļoti labi skolotāji – piedāvājuši pašai meklēt atbildes un veidus, kā tās atrast. Es gribētu iemācīt bērniem atrast risinājumus pašiem”.  

Aija jau ir strādājusi par skolotāju, studējot universitātē. Viņa mācīja angļu valodu un šobrīd ar interesi un satraukumu gaida atkalredzēšanos ar skolēniem. „Vai jauniešu uzvedība un veids, kā strādāt ar informāciju, tagad ir citādāks?” Tas ir jautājums, ko Aija sev uzdot, gaidot Iespējamās misijas sākumu.

Nesen Aija atsvaidzinājusi savas bērnībā apgūtas flautas spēles prasmes. Brīvajā laikā viņa labprāt dodas uz savu dzimto vietu Līgatni apciemot ģimeni. Aijai ļoti patīk ceļot – pēdējais lielais ceļojums bijis uz Vjetnamu un Taizemi.